Апітерапія в педіатричній клініці

Апітерапія в педіатричній клініці

Уперше мед для лікування дітей використовував великий педіатр Соран Ефесский.
Труднощі застосування продуктів у педіатричній практиці пояснюється декількома причинами:.
1) диффузність відповідних реакцій незалежно від причини захворювання (гіпертермія, судорожні параксизми, понос, шкірні реакції);.
2) не є аналізу чітко певних доз продуктів бджільництва в різних дитячих віках;.
3) не вивчене питання розвитку алергійних реакцій у дитячому віці;.
4) недостатньо вивчена ефективність комплексного приймання продуктів бджільництва;.
5) не розроблені актуальні для педіатрії методи введення й форма продуктів бджільництва.
На жаль, робіт, присвячених апітерапії дитинства порівняно небагато.
Б.П.Андухар (1974, 1982) запропонував свої спостереження на I симпозіумі по апітерапії в Мадриді. Він уважався, що 2 чайних ложки меду в день шестимісячна дитина засвоює добре, тому що в меді добре збалансовані цукри, вітаміни, мікроелементи й інгібітори мікробів, що протидіє розвитку дисбактеріозу. Мед дуже калорійний, допомагає переварюванню білків, тому його добавка до мяса дуже ефективна. Він корисний при сригивании, рвотах, інфекціях, запорах, жовтяниці немовлят і т.д.. Тому мед повинен обовязково входити в диететику немовляти.
Багато авторів віддавали перевагу замість пилку ( при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нервової системи, діабеті) призначати пергу по 1/2 чайній ложці 2 рази в день по 2 місяця з інтервалом 3 місяця.
Д.Джарвис писав в 1959 році (изд. 1985 р.) «Народна медицина має на меті зробити тривалість життя людину рівної пятикратному періоду, необхідному для повного розвитку організму».
При голодуванні в організмі тварини змінюється біохімічний склад організму, що сприяє якнайшвидшому видужанню.
2 чайних ложки меду під час приймання їжі сприяє створенню міцної нервової системи дитину, тим більше доцільне приймання його під час внутрішньоутробного періоду.
Яблучний оцет знімає подташнивание ранком. Мед під час вагітності дає гармонійний розвиток плода, мускулатуру, густі волосся й нігті до моменту народження. Гарне переварювання їжі, якісні зуби на щелепі у вигляді підкови. У матері досить молока для годівлі дитини. Пологи протікають швидше і якісніше.
Боротьба з інфекціями — збільшення споживання кислих рідин (мед із соками).
Після народження дитини в нього виривається енергія у вигляді лементу, частішання серцебиття і т.д..
Теплу воду віддавати перевагу холодної, прогрівати тіло.
Мед, застосовуваний замість цукру, заспокоює нервову систему, попускає кишечник.
Секетт установив, що мед губить збудників черевного тифу через 48 годин, дизентерії через 10 годин. Корисний дітям при вигодовуванні.
Мед завдяки своєї гигроскопичности буде втримувати вологу в організмі дитини, запобігаючи від нічного сечовипускання. Дається мед на ніч чайну ложку.
Ильяш (1962) також установив підвищення емоційної активності, а Васильєва (1962) знайшла збільшення гемоглобіну й еритроцитів.
Цвеер (1962) установив анаболический ефект маткового молочка.
Позитивний ефект у контрольній групі 46%, в основний 76%.
Дітям дуже корисно давати ссати мед у віці до року (Кнейпи), що дозволяє запобігти діатезу, анемії й гіпотрофію.
В 1976 році Петров лікував пневмонію аерозольними інгаляціями меду й прополісу, а також медом з матковим молочком дітей зі спастическими бронхітами. Більш ефективна комбінація меду й маткового молочка.
З.Н.Лебедєва застосувала маткове молочко для лікування гіпотрофії в дітей у віці до року у вигляді свіч по 5 мг. апілаку 3 рази в день. До цього діти безуспішно лікувалися іншими методами. Діти ставали життєрадісними, додавалася вага. Автор зробила висновок, що апілак є біостимулятором, що піднімають обмін речовин.
Подібні матеріали представили Е.М.Фатеева й Н.І.Рошаль, а потім Е.М.Фатеева й Л.В.Товстий (1965), які встановили, що маткове молочко дає позитивний ефект при хронічних порушеннях харчування, підсилює апетит і збільшує його, у випадку інфекційної гіпотрофії треба застосувати спочатку антибіотики (нам представляється краще прополіс), грудним дітям краще користуватися свічами. Лікували матковим молочком гіпотрофію в дітей до 3 років у вигляді свічок з 5 мг., що рівно 15 мг. свіжого апипродукта, більш старшим дітям сублингвально по 2 таблетки (10 мг.) 2 рази в день. Зявлявся апетит, нормалізувався сон. Вага додавалася за 15 днів на 200-500 гр..
Ідентичні дослідження представили Малосси, Гранди, Проснер- гі, Раганцини, Квадри, Саруи й ін. (цит. по Т.В.Виноградовій і Г.П.Зайцеву (1964), що вводили маткове молочко в меді, цукровому сиропі, висушеному виді апілаку через рот давалося 8-10 мг. у день у курсі від 1 1 до 60 днів.
Мед застосовується в рідкому виді при атрепсії маленьких дітей, тому що містить непосредстевнно засвоювані організмом глюциди.
Немовля погано переносить искуственное годівля коровячим молоком. Стілець дитини кашкоподібний, сірувато-білого цвіту. Дитина стає блідим, втрачає свою рухливість, зменшується у вазі. Досить додати в дитяче харчування мед, і немовля швидко видужує.
20 гр. квіткового пилку, 100 гр. рідкого меду, 200 гр. свіжого молока. Зазначені компоненти поміщають у скляну судину з темного скла, ретельно розмішують до одержання однорідної маси, а потім закривають кришкою й зберігають у прохолодному місці. Ухвалюють по чайній ложці 3 рази в день до їжі або намазують на хліб. Молочно-медово-пильцевая суміш подобається дітям і рекомендується при анеміях різного походження. Курс лікування цими сумішами 1-1,5 місяця, потім можна зробити перерва на дві-три тижні. При необхідності курс повторюють.
A.
Ф.Синців (1991) запропонував суміш молока, меду й пряженого масла при дисфункции кишечнику, при інгаляції спочатку мед уводитися через маску, через годину розчин меду призначається через рот. При діатезі випливає мед давати натще по чайній ложці 2-3 рази в тиждень.
Стоматит у грудних дітей — 4 гр. бури й 20 гр. меду.
Мормонові, Нунциета, Спинк уводили безбілковий екстракт маткового молочка внутрішньовенно. Глікемія капилярная збільшилася через півгодини на 47%.
Г.Ф.Забєліна лікувала свічами по методу Т.В.Виноградовій (масло какао, ланолін, апілак) по 0,005 3 рази в день. Надавало допомогу навіть при стафилококковом сепсисі закривалися свищі, очищення ран. А.А.Либов підтвердив ці спостереження при дистрофії.
B.
Василев із сотр. (1985) показали гарний терапевтичний ефект від застосування суміші 30% спиртового екстракту прополісу на 95 спирті, води, меду. Проводилося змазування ротової порожнини при монилиазе й литертриго.
І. Корбар-Шмид із сотр. (1 985) лікував ссанням таблеток прополісу збуджену шкіру в дітей.
Для профілактики сонячних опіків автори використовували апиком- плекс-крем.
Ю.С.Танасиенко (1982) успішно застосував аерозоль прополісу в лікуванні хронічних неспецифічних пневмоній і бронхіальної астми в дітей.
Б.А.Охотский (1990) призначає ослабленим дітям після інфекційних захворювань наступну суміш: мед, вершкове масло, смалець або гусячий жир, какао в прополіс по 100 гр., 15 гр. алое. Добре перемішати й ухвалювати 2 рази в день по 1 столовій ложці зі склянкою теплого молока.
М.Велизарьев із сотр. (1979) застосували мед для лікування вроджених ензимопатий і поразок шлунково-кишкового тракту довгостроково в якості замісної терапії.
З.Мигдалека (1987), застосувавши маткове молочко як джерело гормону росту, добився позитивних результатів.
При растройствах харчування Е.М.Фатеева із сотр. (1965), а потім Н.Н.Ільїн запропонував свічі з апілаком (0,0025) 3 рази в день і добився поліпшення фізичного й психічного стану Т.В.Вахонина (1990) помістила оглядову статтю про лікування медом дітей і вказала на його безсумнівну ефективність.