Застосування продуктів бджільництва при позологичних формах у кардіології.

Застосування продуктів бджільництва при позологичних формах у кардіології.

1. Кардіосклероз (порушення ліпідного обміну, відкладання кальцію в судинах, некроз сполучної тканини).
1.1. Мед — джерело енергії, розширення кровоносних судин, підвищення сили сокращениея міокарда.
Приймання 120 гр. на 6 приймань у теплій воді. Тривалість курсу 2 1/2 місяця. Призначаються медяні коктейлі в різних прописах (див). Ефективні компреси з медом на область серця й між лопатками, електрофорез із 20% медом по Вермелю.
Апілак — у якості профілактики процесів зівянення (старість), поліпшує скорочувальну здатність міокарда, знижує рівень поліпшує скорочувальну здатність міокарда, знижує рівень холестерину, інгредієнтів системи, що згортає. Призначається по 50-100 (1/4-1/2 табл.) мг. 1-2 рази в день по 15 днів, потім 15 днів перерва й так постійно. Через 6-8 місяців апілак ухвалюється по 1/2 табл. 2 рази в тиждень протягом багатьох лет (японські дослідження профілактики старості).
Бджолин отрут признача_ для стимуляці, що антисвертивающей системи (гепарин), улучшения ударного объема сердца, укрепления гуморального и клеточного иммунитета, восстановления Отрута вводиться в крапки поперекової області ( мін-мень, сань-цзяо-шу), грудних крапок меридіана сечового міхура ( гао-хуан, по-ху), шийних крапок ( так-чжу, так-чжуй) і крапок меридіанів серця й перикарда на один сеанс до 6-8 пчелоужалений через день, на курс 100-150 уведень доз отрути.
2.
Інфаркт міокарда й стенокардія.
У гостр період інфаркт міокард слід проводи пчелоужаление у зон шкірн проекці серц, на щитовидн залоз, по хід серцев меридіан й потрійн зігріванн, але не більш 45 на сеанс щодня (знятт хворі, поліпшенн мікроциркуляці, активаці системи, що антисвертивающей) в сочетании с приемом 50% меда в теплой воде по 1/2 стакана через 4 Дуже корисно маткове молочко (розширення кровоносних судин, зменшення потреби в кисні), однак, японські дослідники, призначаючи більші дози до 500 мг. на приймання, попереджають про ейфорическом ефекті препарату, який поліпшуючи настрій, знімаючи страхи, зменшують критичне відношення хворого до свого стану. Пилок ( 1 чайна ложка або 2 табл. 4 рази в день) корисна для замісної терапії гормонів, вітамінів, мікроелементів (калій, цинк, алюміній і ін.).
Прополіс зменшує болючий синдром як при прийманні усередину, так і накладенням пластинок, «холстинок» на область серця, утиранням мазі в крапки шеньмень, шао-хао. Усі ці методики ставляться й до стенокардії.
3.
Реабілітація хворих з інфарктом міокарда.
У вес хвор, що перенесших инфаркт миокарда необходимо использовать методики, указанние для лечения кардиосклероза, стенокардии, следовательно, полезни пчелиний яд в небольших дозах(0,4-0,5 мг на сеанс), мед як чистий, так і в сумішах (див. главу про мед), медяні компреси на область серця й межлопаточную зону: пилок по 1 чайній ложці в день 5-6 місяців, яблучний оцет по 1 чайній ложці 2 рази в день 5-6 місяців, маткове молочко 100 мг. щодня по 2 тижні з перервою 2 тижня в течениегода.
4.
Артеріальна гипер- і гіпотонія.
Перевага симпатичного тонусу при гіпертонії, який блокується медом, пилком і м.м.. Прополіс у вигляді 30% спиртового екстракту, прополисово- медяної пасти, сподіваючись. Безсумнівно ефективним для зниження артеріального тиску є отрута, яка при гіпертонічній формі призначається в більших дозах (0,6-0,8 мг. на сеанс), але у віддалені крапки кінцівок ( цзе-си, кунь-лунь, шень-мень, хоу-си) у комбінації з малими дозами маткового молочка (50-75 мг.).
Еу-І гіпокінетична форми гіпертонічної хвороби диктують уведення більших доз бджолиної отрути в крапки меридіанів серця, потрійного согревателя, заднього серединного (0,8-0,12 мг. на сеанс) у комбінації із ще меншими дозами маткового молочка (0,25-40 мг).
5.
Артеріальна гіпотонія лікується бджолиною отрутою в малих дозах (0,2-0,3 мг.) у крапки меридіанів заднього серединного ( мін-мень, шень- чжу, так-чжу, фен-фу й ін.), крапка ( цзу-сан-чи) і серця ( шень-мень). Маткове молочко ефективне в більших дозах 100-250 мг. у добу.
Мед призначається у вигляді холодних медово-пінистих мятно-пустир- никових ванн (35-36) при гіпертонічній хворобі й теплих (37-38) медово-пінистих-звіробійно-бузкових ванн при гіпотонічній хворобі. Корисне введення меду електрофорезом по Щербаку, Вермелю й висхідній методиці (гіпотонія), що сходить (гіпертонія). Комбінація приймання продуктів бджільництва із традиційними гипотекзивними засобами можливо.
6.
Аритмії.
Згідно з дослідженнями Н.М.Артемова і його школи, В.Алюсова із сотр. бджолина отрута виявилася досить ефективним при аритміях. Бджолина отрута вводилася в поперекову, шийну зону й у межлопаточное простір у кількості 0,5-0,6 мг. на сеанс (курс із 100-150 ужалений). Обовязкове приймання меду як натурального цільного, так і розведеного й у сумішах (див.).
7.
Міокардити лікувалися в експериментальних умовах пилком, прополісом і матковим молочком у відповідних методиках, краще в суміші типу апи-комплексу (Румунія, СФРЮ НДІ бджільництва). Мед обовязковий як джерело харчування, поліпшує стан міокарда, інгібітор інфекційних агентів.
8.
Уроджені пороки серцевої діяльності.
У якості засобів, що поліпшують діяльність усіх трьох оболонок серця доцільно призначати хворим мед без обмеження у всіх методиках, прополіс у невеликих дозах (на кінчику ножа, 10 крапля 20% етанолового екстракту, прополисовую воду по чайній ложці 1 раз у день, тривалий час до року й більш.
Маткове молочко слід призначати по 100 мг. у день за описаною методикою, при декомпенсації слід уводити у вигляді суппозиториев.
9.
Декомпеннсация серцево-судинної системи.
У подібних станах рекомендується приймання свекольно-морковно- медом 1 плід у день: пилок по 1/2 чайній ложці 2 рази в день, яблучний оцет 1 чайна ложка 1 раз у день, маткове молочко 25-50 мг. 2 рази в день.
Нами пролікована група хворих з кардіологічною патологією. У неї входило 6 5 хворих з гіпертонічною хворобою I ступені, з них чоловіків 35, жінок 30, вік від 18 до 50 років. Пчелоужаление призначалося як засіб, що знижує артеріальний тиск, що поліпшує діяльність міокарда, що розширює судини. Спочатку пчелоужаление проводилося в поперекову область до 7-8: мін-мень (VG 4), сань-сан-шу (V 27), потім акцентуємо введення отрути в крапки плечового пояса: так-чжуй (VG 14 1), так-чжу (VII) до 15-20 пчелоужалений. Після цього бджоли садимо на фен-чи (VB 20) і продовжуємо весь курс впливати на всі три крапки. Крім того слід використовувати зони в області щитовидної залози: ци-ше (Е II), шуй-ту (Е 10), ци-ганьби (V 6) для зміцнення життєвої енергії, шень-мень (З 7) для відновлення щиросердечного спокою.
Курс складався з 100, потім 200 пчелоужалений. Спочатку сеанси проводилися через день, краще ранком, а потім 2 рази в тиждень, краще в пообідній час.
Якщо в перші 10-15 днів хворі продовжували одержувати традиційне медикаментозне лікування, то потім дозування знижувалося, а потім препарати відмінялися під контролем виміру артеріального тиску. Терапевтична ефективність апітерапії отримана в 5 3 хворих з 68, в 38 з них повністю нормалізувався артеріальний тиск, в 15 хворих відзначалися одиничні гіпертонічні кризи, в 12 знову піднявся артеріальний тиск і довівся ухвалювати гіпотензивні засоби. Нами не виявлене чіткого паралелізму між стадією гіпертонічної хвороби й клінічним результатом апітерапії. Поліпшення спостерігалося як у хворих з II стадією, так і відсутність ефекту була серед хворих з I стадією гіпертонічної хвороби. Але все-таки більша стабільність результатів відзначалася у хворих гіперкінетичною формою в порівнянні з гіпокінетичної.
Нам представляється, що роль апітерапії в лікуванні хворих гіпертонічною хворобою всіх стадій полягає в посиленні адаптической функції симпатичної нервової системи й поліпшенні скорочувальної можливості міокарда. Тому цілком доцільна комбінація бджолиної отрути з індивідуальними дозами альфа- і бета адреноблокаторов, що дозволило б зменшити їхню дозу й активізувало власні реакції організму.
Б.Н.Орлов із сотр. (1983) установили, що при внутрішньовенному введенні мелиттина (0,1-0,5 мг/кг. ваги) знижує тонус артеріальної системи великого кола кровообігу, збільшує пульсову напругу судин і кінцівок, поліпшує функціональний стан міокарда. Малі дози мелиттина зменшують вязкість крові.
Хворі кризовими станами на тлі атеросклерозу судин головного мозку й серця характеризувалися минущими головними болями й болями в області серця (стенокардія спокою й напруги). Пчелоужаления проводилися з метою поліпшити діяльність мяза серця, розширити судини серця й головного мозку, зменшити кількість холестерину в крові, підвищити адекватність реакцій сердечнососудистой системи на зовнішні подразники. Це підтверджується дослідженнями Дж.Сейна (1983), який показав, що бджолина отрута має антиаритмическими діями, впливає як В-Адреноблокатор, попереджає дію тромбокинази, тим самим сповільнює свертиваемость крові.
Пчелоужаление й апифор-електрофорез проводилися по звичайній зростаючій методиці. Крапки для введення бджолиної отрути використовувалися в тій же послідовності, як і при атеросклерозі I ступені. При стенокардії спокою отрута вводилася в зону Захарїна-Геда (межлопаточную область) з використанням крапок шен-дао (VG II), шен-тан (V 44), тань-чжун (VC 17), си-мень (МС 4), їй-гуань (МС 6) і ін. і по меридіану серця хоу-си (JG 3), шень-мень (З 7), але в дуже невеликих.
кількостях. Вплив отрути на ці крапки проводилися через процедуру-.
Хворі зі стенокардією напруги й післяінфарктною стенокардією одержували бджолину отруту тільки в положенні лежачи. До зазначених крапок додавалися фен-місяців (Е 40), їй-гуань (МС 6), синь-шу (V 15), сань-инь-цеяо (RP 6) і інші.
Електрофорез із апифором проводився за методикою Вермеля. Широкий електрод містився в межлопаточной області ( шень-чжу, VG 12), другий на праву руку в області ліктьового згину ( сяо-ганьби, JG 8). На курс 8-12 процедур. Терапевтичний результат отриманий в 88% хворих (значне поліпшення й поліпшення). Відсутність ефекту була в 12%, але якщо безпосередній результат був підбадьорюючим, вивчення катамнезу, показало менш втішливі результати. Після трирічного періоду, що пройшов із закінчення апітерапії стійка відсутність спазмів судин і приступів стенокардії спостерігалася в 43%, поновлення через півроку в 1 6%, через рік — в 3 1%, через 2 року — в 10%.
Лікування гіпертонічних кризів нами спостерігалося по вихідному тискові в такий спосіб. Гіпертонічний криз у гіпертоніка характеризувався підвищенням диастолического тиску й купировался по чотирьом напрямкам: 1) зниження тиску — бджолина отрута й маткова молочко, 2) розширення коронарних судин — маткове молочко, 3) зняття страху — мед, пилок, 4) сечогінний засіб — водяний розчин меду (медяна вода).
Гіпертонічний криз при атеросклерозі й артеріальної нормото- нии — наслідок переживань — успішно купировался приспанням хворого теплою медяною водою й 2 чайними ложками квіткового пилку.
Гіпертонічний криз у гипотоника краще піддавався лікуванню більшими дозами маткового молочка (200-300 мг.) або в суппозитории, столовою ложкою пилку й 1 мол. 30% етанолового екстракту прополісу в столовій ложці води в комбінації із уведенням меду в будь-якій методиці.
Лікування артеріальної гіпотонії проводилося нами довго й наполегливо. Спостерігалася група з 32 хворих з артеріальною гіпотонією, виявленої в підлітковому періоді й потім чітко диагностируемой у наступні роки ( у межах 80-90/40-60 мм. рт.ст.). Бджолина отрута застосовувалася в крапки заднього й переднього серединного меридіана за висхідною методикою (нагнітання енергії в меридіан), а також у крапки меридіанів серця, потрійного согревателя й печінки. Кількість отрути на 1 процедуру — до 0,8-1,0 мг., на курс 10,0-15,0 мг. Одночасно вводився мед у всіх іпостасях, полезни холодні (35-36) кисень- медово-пенисто-звіробійні ванни 10-12 процедур по 20 хвилин за 3-4 години до сну.
Нами призначалися пилок по 1 - 2 таблетки в день і маткове молочко 200-400 мг. у день, курс 2 тижня. У результаті одного курсу лікування в 30 хворих зникли субєктивні відчуття, характерні для захворювання, величини артеріального тиску наближалися до 100- 105/60-70 мм. рт.ст.. Повторні курси хоча б одним із продуктів бджільництва допомагали значно зменшити частоту метеорологічних гіпертонічних кризів і перевести 26 хворим захворювання в субклінічний стан (III ст. компенсації по В.П.Казначееву).
Нами спостерігалося 12 хворих після операцій на серце із приводу вроджених пороків серця. Регулярне приймання пилку, меду й маткового молочка значно поліпшували їхнє життя.
Методики застосування продуктів бджільництва в кардіології перебувають у стадії розробки й аппробации, але вони вже мережа й це вселяє в апитерапевта і його хворих певні надії.