Паркінсонізм

Паркінсонізм

Захворювання повязане з порушенням допаминового обміну, внаслідок чого виробляє менше норадреналина, що приводить до дисфункции екстрапирамидную систему (ригідність), різночасності вступу імпульсів з різних ядер цієї системи на альфа-малі мотонейрони передніх рогів спинного мозку (тремтіння) за даними.
A.
М.Вейна (1966), АМ.Вейна, В.Л.Голубєва, Ю.Є.Берзинипа (1981).
B.
В.Скупченко (1985, 1991) висунув фазотонний механізм дії мозку, у якій уважає, що тонус повязаний з холиновой активністю.
Отрута є центральною холинолитиком (Б.Н.Орлов), тому його дія зменшує ригідність, маткове молочко є симпато- литиком, знижує артеріальний тиск, тому малі дози можуть діяти на фізичний компонент руху — тремор.
Етиология паркінсонізму — судинна інфекційна, спадкоємна, інтоксикаційна.
Проявляється паркінсонізм скутістю мязів, що зявляється в процесі руху, тремтінням (тремором) мязів, станами пана- стении, порушенням пози й іншими симптомами.
Установлене, що бджолина отрута й пилок мають позитивну дію на допаминовий обмін за рахунок вивільнення з «гладких» клітин гепарину й серотонина. Крім того, маткове молочко зменшує порушення мікроциркуляції, як і бджолина отрута. У його складі є пептиди, що впливають на нейроендокринний гомеостаз по типу парлодела, одного з допаминових модуляторів. Нами в 1962 році було показано, що введення в хе-гу малих доз аминазина зменшувало ригідність у хворих паркінсонізмом, а в 1988 році, подібне явище було відзначено після введення 0,1 мг. бджолиної отрути в цю же крапку. Препарати з тіл бджіл, що як містять гепароиди, є корисними при цьому захворюванні.
Цими міркуваннями ми керувалися, приступаючи до лікування хворих паркінсонізмом. У цій групі спостерігалося 34 хворих. В 2 1 була ригидно-дрожательная форма, в 10 ригідна й в 3 дрожательная форма.
Для пчелоужаления застосовувалися крапки так-чжуй (VG 13), хе-гу (GJ 4), цюй-цзе, цзу-сан-чи, ян-линь-цюань, вий-чжун, і крапки, загальні для атеросклерозу судин головного мозку. На курс давалося 100 пчелоужалений або 15 сеансів апифор-електрофореза (анод так-чжуй (VG 13),роздвоєний катод цюй-чи (JG II)).
Ефект лікування відзначався у вигляді прискорення підйому хворих (с.сходи) з 12 секунд до 2-3 секунд, зменшення пропульсий, скорочення панастенических кризів, згладжування ригідності, уреже- ния, а потім припинення тремору.
Значне поліпшення було в 5 хворих, поліпшення в 18, відсутність ефекту в 11 хворих. Катамнез протягом 2 років показав стійкість результату в 14 хворих з 23. Нами представляється, що в лікуванні паркінсонізму необхідно велика увага приділяти повторним курсам лікування й підкріплювальним сеансам.
Досить ефективні при паркінсонізмі мед (медово-пінисті ванни, електрофорез із 20%-ним розчином меду), квітковий пилок (1 чайна ложка 3 рази в день 2 місяця), апілак усередину по 0, 01-2 рази в день 1 місяць, прополіс усередину, пальцева прополисозация тань-янь, ер-мень, шен-тин, бай-хуей, «Апіс» і відвар подмора по столовій ложці два рази в день 2-3 місяця, вдихання ульевого повітря, екстракт бджолиної моли.
Таким чином методики, що застосовувалися нами, різноманітної апітерапії у хворих із захворюваннями серцево-судинної системи показали позитивний результат у більшості хворих. Нам представляється, що методики необходиимо індивідуалізувати й підбирати комбінації різних продуктів бджільництва. Протипоказання до застосування бджолиної отрути при органічних пораженях сердечнососудистой системи і їх ускладненнях поступово преодалеваются індивідуальним добором дози й місця введення.
Тому, як і в інших розділах медицини, в апітерапії найбільший вплив здобуває лікар, що мислить, що широко клінічно й підбирає комбінації методик до кожного хворого. Тоді й радість від лікування хворого буде більше й розділятися всіма, апитерапевтом, хворим і його родичкою.