цельнолитые бюгельные протезы
Кліточка Гайдара, пластик
таблетки від тиску на травах
яблунева мідяниця

Порушення сну й пильнування

Порушення сну й пильнування

Мед — це одне із кращих засобів при порушеннях сну різної етиологии, який своїм різноманітним складом діє на багато факторів патогенезу порушень сну. Про це писали Гіппократ, Цельс Цайт (1962), Ст.Младенов (1971), М.П.Йориш (1976) і ін.. При коркової бессонице ("біг думок") нами застосовувалася медяна вода (30 гр. меду на 200 гр. теплої кипяченої води), але хворий випивав її поступово: 1/2 склянки за годину до сну, 1/4 частина склянки при спробі заснути й 1/4 склянки протягом ночі при просипании. Ранком хворий ухвалював 1/2 таблетки апілаку, за годину до сну 1/2 чайної ложки квіткового пилку. Поліпшення сну звичайно наступало через 7-10 днів. Ефективним засобом був експресний валеріановий мед, прийнятий у вигляді медяної води за описаною методикою. У нашої практиці валеріановий мед застосовувався як аналог траквилизатора, що гасить хвилю негативної емоції відразу після її виникнення.
При підкіркової бессонице ("порожня голова"), коли відновлювався сон при додатковому навантаженні мозку (підрахунок слонів, що прямують по барханах, верблюдів, читання книги і т.д.) хворий повинен був ухвалювати пчелоужаление на седативні крапки шень-чжу, шень-мень, шен-тин, медово-пінисті й фітококтейльні (шавлія, хвоя) ванни за 1-2 години до відходу до сну, прополіс у вигляді 20 крапель 30% спиртового розчину при відході до сну й потім під час повторних просипаний. Досить корисно ввечері прожувати й проковтнути 30-50 гр. стільникового меду.
При скороченому сні ( 3-4 години на день), вірніше при частковому сні рекомендувалося приймання маткового молочка по 20 мг. ранком і пчелоужаление, апифор-електрофорез, утирання вирапина в плечову симпатичну зону ( так-чжу й так-чжуй) до 6-8 бджіл (0,16-0,12 отрути на приймання) за 8-10 годин до отхождения до сну. Звичайно після 2 курсів по 60-80 пчелоужалений з інтервалом 4 місяця показники сну наближалися до нормальних.
Підвищена сонливість протягом дня, особливо після перевтоми як прояв астенічного синдрому при атеросклерозі або неврозу виснаження слід запобігти жуванням невеликого шматочка прополісу вагою в 5-6 грам.
Таким чином, продукти бджільництва повинні бути використані при гипоталамических порушеннях сну й пильнування як самостійно, так і в якості компонента комплексного лікування.