Пять гармонічних смаків, їх органі й медична ефективність меду.

Пять гармонічних смаків, їх органі й медична ефективність меду.

Класи
Смаки
Органі
Медична ефективність меду
I
Насолода
Шкіра й тіло, селезінка, шлунок, рот і губи
Опіки, зовнішні рани порізи, порізи. геморой, витівка, карбункули, пухлини. Хвороби селезінки
II.
Гіркота
серце, кровоносні судини, тонка кишка, язик
Порушення в роботі серця, занепад сил, гострий серцевий біль, цинга, анемія, червоний цвіт особи, винищування глистів, кишкових паразитів, растройство шлунка
III.
Кислота
Печінка, мязи, жовчний міхур, очі
Порушення в роботі печінки, рахіт, младенченские судороги, ке- рахіт
IV.
Горячить
Шкіра й волосся, легені, товстий кишечник, ніс
Потемніння світлих волось, пневмонія, кашель, астма, перша стадія туберкульозу, дизентирия, сипной тиф, диароя, кровяні екскрименти.
V.
Солоність
Кістки й кістковий мозок, бруньки, сечовий міхур, вуха
Гнилі зуби
Description: C:Users
dubykAppDataLocalTempFineReader10mediaimage29.jpeg
Рис. 23. Схема Пяти Почав.
Насолода (I) розташована в центрі. Гіркота й кислота розміщені ліворуч у місці розташування серця й символізують холод (инь) у природі, а горячесть і солоність праворуч і символізують вологу (янь) у природі. Гіркота й кислота застосовуються при циркуляторних порушеннях у людському організмі, а горячесть і солоність при простудних або гидрометаболических растройствах (йни в природі), коли викривлення є в передній і задньої, верхньої й нижньої, лівої й правої половинах тіла, спостерігаються жар і озноб, кров і вода (йсен і енг, одночасно). У західній фармакології немає засобів для виправлення цих функціональних ассиметрий.
Мед не дає побічних явищ (насолода й урівноваженість). Регулярне приймання меду омолоджує людей.
Пять природних елементів у Всесвіті мають відношення до Сатурна, Венери, Меркурія, Юпітера й Марсу. Елементи тіла людину (усі меридіани) становлять мікрокосмос і формують сімейства. Для шлунка легені дитина, бруньки — онук, серце — батьки, печінка й жовчний міхур — дідусь і бабуся. Насолода стимулює функцію шлунка й селезінки, допомагає серцю й печінки.
Вона також породжує шкіру й волосся, легені. Це називається теорією допомоги. Вона показує, що мед застосуємо не тільки для шлунка, тіла, рота й губів, але також для інших органів. Крім того, насолода має функції ослаблення й змякшення (мязів і невро- генному болю).
У східній медицині немає вказівок на універсальність ліків. Якщо ухвалювати ліки з великою насолодою, затримується сеча й може розвитися водянка. Насолода повинна розумно й раціонально сполучатися із солоністю. Мед, прийнятий у надлишку (насолода) може викликати карієс. Мед застосовується при лікуванні печінки, серця, селезінки, шлунка, легенів, бруньок, костей і кісткового мозку. Мед повинен бути в кожній родині в якості засобу першої допомоги.
Проведені дослідження зі співвідношення компонентів меду й 5 основних смаків: