Таблиця Компонентів меду (на 100 гр.), класифіковані в 5 гармонійних смаків.

Таблиця Компонентів меду (на 100 гр.), класифіковані в 5 гармонійних смаків.

Смаки
Компоненти меду
Кількість
Глюкоза
35,0
Фруктоза
36,0
I. Насолода
Сахароза
2.6
олигосахарин
1,4
Вода
20,7
Білок.
0,3
II. Гіркота
Вітамін ДО
25 мг
Фолиевая кислота
3 мг
Ацетилхолін
1350 мг
III. Килота
Органічні кислоти
Аскорбінова кислота (З)
240 мг
В1
5,5 мг
IV. Горячить
В2
20 мг
Нікотинова кислота
100 мг
Пацетеновая кислота
100 мг
Біотин
6,6 мг
V. Солоність
Мінеральні речовини (Fe, Са, Na,
0,09 г
Си, Р и ін.)
Цукру й ферменти призначені для селезінки й шлунка, вітаміни групи В для легенів, шкіри й волось, мінеральні речовини для бруньок, костей і кісткового мозку, органічні кислоти й вітамін Із для печінки й жовчного міхура, вітамін ДО, фолиевая кислота й ацетил- холін для кровоносної системи й серця. Це є основою наукового розуміння функції меду з погляду східної медицини.
Причина, чому зуби й кістки стають тендітними при непомірному споживанні цукру є наслідком недостачі або вітамінів, або .кальцію. Мед виліковує карієс не через те, що в ньому є вітаміни й кальцій. Їхнім там мало. Корм, змішаний із цукром, за матеріалами Хайдана, кількість кальцію у виділеннях було велике, а при поглинанні корму з медом різко знижувалося. Отже, мед затримує кальцій в організмі і їм можна лікувати судороги мязів.
Ефективність меду при дизентерії й диаррее пояснюється тим, що молочно-кисла паличка (Lactobacillus vifidus) окиснить мед молочною кислотою й нормалізує внутрішнкишкову флору, що рішуче міняє середовище дизентерійних паличок, внаслідок чого вони гинуть.
На Схід, де основним продуктом харчування є рис рекомендується вживати мед з кунжутом, на Заході — мясо й борошняні вироби — більш полезни мед з молоком.