етапи виготовлення бюгельних протезів
https://інтернет магазин пасічника
хворобу шлунка
вулик для бджіл ціна

Лікувальні препарати із прополісу

Лікувальні препарати із прополісу

У лікувальних цілях рекомендується застосовувати наступні препарати із прополісу.
Для зовнішнього застосування: 1) мазь із нативного прополісу або паста (В. П. Кивалкина); 2) 10, 15 і 20%-ние прополисовие мазі (І. Ф. Козаків, К. А. Савина); 3) прополизат (В. П. Кивалкина); 4) ефірний екстракт прополісу (Г. Н. Васин).
Для внутрішнього застосування: 1) прополисовое молоко (І. Ф. Козаків, А. А. Аристов, К. А. Савина); 2) водноспиртовая емульсія; 3) екстракт прополісу на вазеліновому маслі (В. П. Кивалкина); 4) прополисовое вершкове масло (К. А. Савина).
Мазь із нативного прополісу (паста). Мазь із нативного прополісу готовлять 50%-ний концентрації (можна й менше). Для цього здрібнений прополіс, вільний від видимої сторонньої механічної домішки, ретельно розтирають у порцеляновій ступці з невеликою кількістю підігрітого до 40-• 45° вазелінового масла. Потім додають решта кількість вазелінового масла ( до необхідної концентрації) і розтирають до утвору однорідної маси. Ступку також потрібно підігріти до 40—45°. Пасту фільтрують (віджимають) через подвійний шар марлі.
Прополисовая мазь (№ 1). У чистому емальованому посуді розплавляють вазелін у киплячій водяній лазні. Потім кладуть потрібна кількість здрібненого прополісу з розрахунку 10, 15 і 20%-ний концентрації, тобто 10, 15 або 20 г на 100 г вазеліну. Нагрівають протягом 8-10 хвилин, час від часу помішуючи. Мазь фільтрують через один шар чистої марлі. Після остигання вона придатна для застосування.
Прополизат (мазь № 2). Мазь готовлять із 10або 20%-ний спиртової настойки (екстракту) прополісу. Для цього відповідне навішення прополісу нарізають дрібними шматочками, поміщають у скляну банку із притертою кришкою й заливають спиртом з розрахунку один літр спирту на 100 або 200 г прополісу. Наполягають два-три дні при кімнатній температурі, час від часу струшуючи.
Спиртову настойку можна також готовити, розтираючи прополіс у порцеляновій ступці, при цьому спирт додають частинами. Настойку у вигляді мутної рідини зливають у сулію для відстоювання на 1-2 дня. При стоянні в осад випадають механічна домішка й сірувато-білі пластівці воску, а зверху відстоюється прозора рідина коричневого кольору. Верхній шар відстояний рідини зливають, а нижній віджимають через марлю й фільтрують через паперовий фільтр.
Спиртову настойку прополісу можна зберігати необмежений час.
Для готування мазі (прополизата) беруть вазелін або вазелін з ланоліном у співвідношенні 9:1 або 8:2. Основу розплавляють у киплячій водяній лазні. На 100 г основи додають 10 або 20 мол 10%-ний або 5-10 мол 20%-ний спиртової настойки прополісу. Спирт моментально скипає, утворюється піна, яка швидко обпадає. Після цього мазь розливають у банки.
Прополисовое молоко (або молочна емульсія). Для її готування беруть свіже молоко (можна й свіжий молочний відвійки), в емальованому посуді доводять до кипіння й кладуть потрібна кількість прополісу ( з розрахунку 50 або 100 г прополісу на один літр молока). Уміст помішують деревяною ложкою або лопаточкою. Після перетворення прополісу в суцільну густу масу тримають його на слабкому вогні 10 хвилин, Потім молоко фільтрують через один шар марлі в скляну або емальований посуд.
При остиганні молока на поверхні утворюється шар воску, який видаляють. Після остигання молоко придатне для застосування.
Водно-спиртова емульсія прополісу. Водно-спиртову емульсію прополісу готовлять зі спиртової настойки прополісу. На один літр води беруть 10 мол 10%-ний або 5 мол 20%-ний спиртової настойки прополісу. При цьому виходить молочного кольору рідина.
Екстракт прополісу на вазеліновому маслі й прополисовое вершкове масло. Екстракт прополісу на вазеліновому маслі й прополисовое вершкове масло готовлять 10-15%-ний концентрації так само, як і прополисовую мазь № 1 ( шляхом екстрагування в киплячій водяній лазні протягом 8-10 хвилин).
Ефірний екстракт прополісу. Навішення прополісу в 200— 400 г закладають у зшитий з фільтрувального паперу мішечок і поміщають у резервуар апарата Сокслета. У колбу наливають від 200 до 400 мол ефіру залежно від її ємності. Апарат збирають і через конденсор пропускають холодну воду. Колбу з ефіром ставлять на електроплитку. ЭкстрагирившУие продовжують у течете 6 год$свв, доти, поки З резервуара в колбу не буде стікати прозорий ефір. Потім екстракт із колби зливають у кюветку або тазик для випару ефіру. Прополисний віск із поверхні екстракту знімають.
Із сухого ефірного екстракту (очищений прополіс) готовлять 3,5 або 10%-ние мазі на вазеліні або масляні емульсії на вазеліновому маслі або рибячому жирі. Для цього навішення сухого екстракту прополісу розтирають у ступці до аморфного порошку, сюди ж потроху додають лікарську основу до одержання потрібної концентрації.