КРИЛАТИЙ КОСМЕТОЛОГ

КРИЛАТИЙ КОСМЕТОЛОГ

Слово "косметика" у перекладі із грецької мови означає "мистецтво прикрашати". Однак ще в прадавні часи косметичні засоби рослинного походження вживалися не тільки для додання шкірі особи й тіла певного кольору, свіжості й краси, але й з метою попередження її зівянення. З роками в поняття "косметика" стали включати питання профілактики й лікування захворювань шкіри, усунення її недоліків і, нарешті, цілий комплекс гігієнічних заходів.
В останні роки в багатьох країнах миру стали приділяти великої увагу вивченню структури, властивостей і лікувальному застосуванню біологічно активних продуктів. Зясувалося, що багато властивостей продуктів бджільництва й головне - їх біологічна активність роблять їхніми незамінними компонентами косметичних препаратів. Їх стали усе ширше використовувати при виготовленні косметичних кремів і губних помад, шампунів для миття волось і туалетного мила, усіляких лосьонов, зубної пасти, туші для вій.
У вітчизняній парфумерній промисловості знайшли широке застосування продукти бджільництва. Знання властивостей косметичних виробів на основі продуктів бджільництва допоможе кожному вибрати потрібне й правильно ним користуватися.
Бджолиний віск входить до складу багатьох косметичних засобів. Його додають для підтримки певної консистенції, вязкості кремів, емульсій, зубних паст, твердих дезодорантів і ін. Зміст у бджолиному воску ефірів, органічних кислот, вітаміну А и наявність бактериостзтических речовин, що перешкоджають росту й розмноженню мікробів, зробили його незамінним компонентом косметичних препаратів. Немаловажне значення має й абсолютна нешкідливість бджолиного воску.
У звязку з тим, що маткове молочко містить протеїни, жири, цукор, комплекс вітамінів, мінеральні речовини, гормони й тонізуючі речовини, воно включене в рецептуру таких кремів, як "Нектар", "Лада", "Казка", "Медок". Це живильні й тонізуючі креми для сухої й нормальної шкіри.
З віком шкіра втрачає еластичність, стає сухіше, у її клітках уповільнюються процеси регенерації (відновлення) . Биокрем "Лада" - гарний засіб для підняття тонусу й поліпшення життєдіяльності кліток шкіри. Він придатний і для жирної шкіри особи - у нього дуже ніжна консистенція, гарна змякшуюча дія.
Кремами, що містять маткове молочко, можна користуватися в денний і вечірній час. Спочатку необхідно очистити особу й шию лосьоном або водою, а вже потім нанести крем тонким шаром легкими рухами пальців. Надлишок крему знімають через 1,5-2 год вологою серветкою. Регулярне користування биокремами охороняє шкіру від передчасного зівянення.
З додаванням лиофилизированного (сухого) маткового молочка випускаються шампуні "Лецитиновий" і "Рожеві перли", мило з тонким, ніжним ароматом "Лісова німфа", а також креми для чоловіків "Чарівниця", "Одиссей", "Консул" і "Супутник". Шампуні дуже гарні для сухих волось, а мило - для шкіри рук, чутливої до подразників. Милом "Лісова німфа" добре мити сухі волосся.
Про креми варто сказати окремо. Креми "Чарівниця", "Одиссей", "Консул", "Супутник" уважаються чоловічими, тому що вживаються після гоління. Крім маткового молочка, у них доданий вітамін А, а для посилення антисептичних властивостей - борна кислота. Ці креми мають дуже мяку консистенцію й швидко всмоктуються шкірою. Важко віддати перевагу якому-небудь із кремів. При нанесенні цих кремів на шкіру особи зявляється приємне відчуття прохолоді. Крім того, володіючи антимікробною й протизапальною дією, креми швидко знімають подразнення шкіри після гоління будь-яким способом.
Все-таки крем "Супутник" більш підходить для нормальної, помірковано жирної й жирної шкіри особи, а "Консул" - для кожної. Ці креми ми рекомендуємо також для змякшення шкіри після ранкового вмивання, з появою ознак обветренности особи.
Крем "Медяний" містить бджолиний мед. Він призначений для сухої шкіри особи, його можна також використовувати для косметичного масажу.
З меду можна й сзмим приготувати живильні маски. Московський науково-дослідний інститут косметології МЗ РСФСР пропонує для нормальної, сухий і увядающей шкіри особи й шиї змякшуючі медяні маски:
Зазначені медяні-маски слід застосовувати 1-2 рази в тиждень протягом 1 -1,5 місяців. Через 2-3 мес. курс бажане повторити.
Екстракт квіткового пилку втримується в кремі "Ніжність" і лосьоне "Надія". Квітковий пилок багатий амінокислотами, вітамінами, протеїнами, антибіотиками й ін.
Додавання екстракту квіткового пилку в косметичні препарати надає їм поряд з живильними якостями протизапальні й тонізуючі властивості. Ці креми й лосьони охороняють шкіру від надмірної сухості й передчасного старіння. Зубна паста "Фантазія" містить пилок. Екстракт прополісу використаний у дитячому кремі "Карлсон" і зубній пасті "Прополисная". Дитячий крем "Карлсон" незамінний при попрілостях, тріщинах на шкірі, шкірній сверблячці й, нарешті, може використовуватися як живильний крем. У кремі й зубній пасті "Прополисная" добавка відіграє роль потужного антибактеріального, фунгицидного (протигрибкового), протизапального засобу.
Про прополисной зубній пасті слід сказати особливо. Югославські дослідники М.Роді й О.Герман (1978) протягом тривалого часу займалися виявленням причин захворювань ясен і зубів і пошуками раціональної терапії. Вони виявили, що в каналах ворсинок зубних щіток з натуральної щетини при тривалому користуванні накопичується велика кількість бактерій. Зубна паста "Прополисная" не тільки має противірусне, протимікробною й протизапальною дією, але, що дуже важливо, запечатує, закриває канали щетинок зубних щіток, роблячи иц. недоступними для мікроорганізмів.
Говорячи про декоративну косметику, помітимо, що екстракт прополісу додається й у туш для вій "Бджілка". До складу гаси для вій залежно від кольору поряд із бджолиним jbockom, крохмалем, касторовим маслом і іншими добавками входять косметичні фарби й сажа лампова. Барвники можуть викликати запалення - почервоніння краю століття, шелушение шкіри. Додавання прополісу як протизапального засобу тут виправдане.
Слід помітити, що захворювання й косметичні недоліки шкіри можуть бути наслідком поразки й порушення функцій інших органів і систем - обміну речовин, захворювання ендокринних залоз, хвороб органів кровообігу й шлунково-кишкового тракту, вікових змін та ін. От чому косметологія як наука опирається на досягнення суміжних наук - терапії, ендокринології, геронтології, дерматології, фізіології й багатьох інших. Біологічно активні продукти бджільництва в цих розділах медицини знайшли доречне застосування.