ПРЕПАРАТИ МАТКОВОГО МОЛОЧКА

ПРЕПАРАТИ МАТКОВОГО МОЛОЧКА

У СРСР випускаються наступні препарати на основі маткового молочка:.
Апілак - таблетки для сублингвального вживання (таблетка кладе під мову). Кожна таблетка містить 0,01 г лиофилизированного (сухого) маткового молочка.
Свічі апілаку містять по 0,005 г і по 0,01 г апілаку лиофилизированного.
Випускається 3% мазь апілаку (у тубах по 50 г). Застосовується тільки зовнішньо.
Апілак застосовується як для лікування захворювань, так і в профілактичних цілях. Призначають його й дорослим, і дітям. Основними показаннями до застосування є зниження апетиту в перехворілих інфекційними захворюваннями, неврози, порушення артеріального тиску, особливо гіпотонія, анорексія (відсутність апетиту при наявності фізіологічної потреби в харчуванні) у дітей грудного й раннього дитячого віку, порушення лактації (виділення молока молочною залозою в післяпологовий період), себорея шкіри особи ( посилене виділення шкірного сала), старече постаріння організму, неврит слухового нерва й ін.
Приймання апілаку сполучимо із застосуванням інших препаратів за показниками, а також у комбінації з фізіотерапевтичними методами лікування.
Апілак - нестійкий препарат. Під впливом температури й світла він ииактивируется. Тому таблетки слід зберігати в сухому темному місці, бажане при температурі не вище 8°С. Здобуваючи препарат, необхідно звертати увагу на вказівку строку його придатності. Не слід забувати про можливу индивидуальной нестерпності препарату, що є протипоказанням до його застосування. Абсолютним протипоказанням до його застосування є хвороба Аддисона - хронічна недостатність кори надниркова залоза.
Слід звернути увагу на те, що маткове молочко .є сильним біогенним стимулятором, тому його застосування повинне здійснюватися під постійним спостереженням лікаря.