Настойка прополісу

Настойка прополісу

30-процентна настойка прополісу ухвалюється по 10-20 капель три рази в день між прийманнями їжі. Рекомендується.
розчиняти настойку в чайній ложці чаю й запивати чаєм або теплою водою. Тривалість — 1 тиждень.
Екстракт прополісу.
Екстракт прополісу ухвалюють два рази в день — ранком і ввечері. 1 ч. ложка порошку прополісу на 250 г холодної води. Наполягати протягом 12 ч. Тривалість — 1 тиждень.
Сирий прополіс.
Сирий прополіс — приймання, аналогічний прийманню екстракту. Тривалість - 1 тиждень. Потім знову переходимо на настойку прополісу.
Прополисная мазь.
Прополисную мазь використовуємо паралельно із внутрішнім уживанням настойки, екстракту або сирого прополісу. Мазь, приготовлена на масляній або жировій основі, наноситься тонким шаром на уражене місце. Рекомендується проводити процедуру через день, бажане ближче до ночі.
Із записної книжки Погожевых Цироз печінки.
При цирозі печінки рекомендується пити екстракт прополісу. Екстракт пють ранком перед сніданком. Готовити екстракт випливає напередодні ввечері - 1 чайна ложка порошку сирого прополісу на склянку холодної води.
Гастрит.
При запаленні слизуватої оболонки шлунка (гастриті) слід ухвалювати ранком і ввечері перед їжею (на голодний шлунка) 1:2 тільки що розтертого в порошок сирого прополісу,- настойку сирого прополісу (30 %) ранком і ввечері на голодний шлунка 5-10 крапель. При виразці шлунка - те ж саме, що й при гастриті, але дозу слід подвоїти!.
Рак шлунка.
Рак шлунка можна перемогти, якщо вживати в більших кількостях прополіс у всіляких формах: настойка прополісу 3 рази в день між прийманнями їжі 30-50 крапля, розведених у лікарському чаї,- порошок сирого прополісу щодня 3-6 г ( слід ссати 3-5 хв, потім проковтнути); масляний екстракт прополісу щодня по 5-10 г (особливо важливий для ослаблених, худих хворих і колишніх курців).
Небагато про бджолиний віск.
А закінчимо ми з Ларисою главу про прополіс невеликою розповіддю про бджолиний віск. Ми спеціально не стали виділяти бджолиний віск в окрему главу, оскільки в чистому виді він використовується не настільки активно, на відміну від інших продуктів бджільництва.
Як діє бджолиний віск.
Бджолиний віск має антисептичні й протизапальні властивості. Він захищає шкіру від сонця, холоду й шкідливих впливів навколишнього середовища, робить її мякої й еластичної й сприяє загоєнню ран і фляків. Особливо ефективно він проявляє свою дію в суміші з неопрацьованим прополісом або з екстрактом прополісу.
Зовнішнє застосування бджолиного воску.
Бджолиний віск можна застосовувати зовнішньо у вигляді теплого пластиру або мазевої повязки, як самостійно, так і зєднанні із сирим прополісом, екстрактом прополісу й із соняшниковим або маслиновим маслом. Використовують його при болях в області поперекових хребців (у комбінації із прополісом), артрозе, вуграх, шкірних інфекціях, при запаленнях шкіри, мозолях, для видалення волось на тілі, а також у якості захисного засобу для губ, сосків, ліктів, рук і т.д. Крім того, у комбінації з іншими натуральними або хімічними добавками він може використовуватися в губній помаді, мазях, засобах по догляду за шкірою, компресах.
Внутрішнє вживання бджолиного воску.
Усередину його можна вживати — самостійно або в комбінації з іншими бджолиними продуктами, особливо з медом і прополісом, — при сінному нежиті, запаленні шлунка або кишечнику, а також при запорі.
Форми застосування бджолиного воску.
Завдяки своїм активним компонентам —, що втримується в ньому в невеликих кількостях меду, прополісу й пилку — віск із пасіки більш ефективний, чому класичні сорти бджолиного воску, пропоновані в торгівлі. Ставитеся до бджолиного воску, будь те чистий віск або стільниковий мед, як до свого роду жувальній гумці, яку треба жувати не менш 15 хв, щоб витягти всі речовини, що втримуються в ній. Після цього залишок можна виплюнути.
При запаленнях шлунково-кишкового тракту, а також при внутрішніх ушкодженнях товстого кишечнику й ануса рекомендується віск не выплевывать, а поступово проковтувати маленькими порціями. Відомо, що віск — чудовий размягчитель і змякшуючий пластир на рану, тому при проходженні по шлунково-кишковому тракту він захищає й лікує ушкоджену слизувату. Для цього можна брати віск у чистому виді, або змішаним з медом або прополісом, або ж з рослинною олією або його екстрактами.
На що слід обертати увага, якщо ви маєте справу із бджолиним воском?
Перед початком зовнішнього вживання очистите й продезинфицируйте відповідні ділянки на шкірі, якщо буде потреба користуйтеся тільки абсолютно чистими бинтами й повязками.
Синусит (запалення придаткових пазух носа).
20-40 г бджолиного воску (стільниковий віск), змішаного з медом (1:1), жувати протягом декількох хвилин щодня, потім проковтнути невеликими шматочками або виплюнути.
ПИЛОК - ЕНЕРГЕТИЧНІ ЛІКИ
Коли кількість зібраних нами рецептів народного лікування перевалило за десять тисяч, ми з Ларисою не могли не задатися питанням: а чи потрібне їх так багато страждаючому людству? Адже багато природних засобів дублюють один одного в лікуванні тієї або іншої хвороби. Зрозуміло, що людей, що страждає радикулітом або колітом, перепробує всі відомі йому рецепти, щоб у підсумку вибрати для себе найдійовіші й ефективні ліки. А ще, швидше за все, він вибере той засіб, який йому більш-менш доступно. чи Навряд сільський житель зможе без проблем дістати кокосове масло або відвар шкірки авокадо, що так допомагають при порушенні кислотно-лужного обміну. А от міському жителеві зовсім не просто нарвати свіжого подорожника або лука-порею, не «зараженого» багатої «продукцією» несприятливого екологічного середовища.
І ми задумалися про доступність наших рекомендацій і дали собі слово: не рекомендувати нашим читачам нічого екзотичного, нічого такого, що важко або неможливо дістати. І якщо ми маємо в наявності десяток-інший рецептів простих народних засобів від тієї або іншої хвороби, те нема чого, імовірно, захоплюватися колекціонуванням екзотики.
А отут прийшла настав час писати главу про квітковий пилок. Адже вона ставиться до розряду найважливіших лікарських продуктів, які дарують нам бджоли, і дія її на організм воістину приголомшливе. Ми були самі тому свідками, але про це мова далі. І от закралося в мене сумнів, яким я відразу поділився з Ларисою.
— Але ж квітковий пилок, особливо св6жзя в на дорозі не валяється, — сказав я. - Верб бджолиних міських магазинах вона не завжди продається. Її тільки на пасіці можна дістати. І не в кожного пасічника, а в досвідченого фахівця, як наш дід Андрій. От запропонуємо ми нашим читачам кілька чудодійних рецептів, але скористатися ними зможуть тільки ті, хто має можливість добратися до пасіки.
■- Пилок на дорозі не валяється, це ти вірно помітив, — посміхнулася Лариса. - Так от тільки є такі хвороби, при лікуванні яких без пилку не обійтися. І потім, ти зовсім не правий.
Зараз пилок для міських жителів не тільки в спеціалізованих магазинах продається, але й у деяких аптеках. Зрозуміло, що свіжа, тільки що зібрана бджолами пилок діє набагато ефективніше — швидше і якісніше. Але й «аптечна» пилок своїх властивостей не втрачає, хіба що строк лікування при її вживанні трохи збільшується. Але аллергику, що страждає все своє життя, вона, думаю, однаково допоможе, не важливо, що не через місяць, а через три. І людей, що страждає міопатією, буде напевно вдячний, якщо довідається нарешті діючий засіб від своєї хвороби. А анемію, фізичне виснаження або депресію лікує будь-який квітковий пилок, у тому числі й «законсервована». Тому що енергію при обробці вона не втрачає.
Мої сумніви зникли. Дійсно, квітковий пилок — це унікальні енергетичні ліки й за рахунок своєї чарівної енергії лікує безліч на перший погляд невиліковних хвороб. Чому я говорю — чарівної? Тому що властивості цього дивного продукту вченими дотепер до кінця не вивчені. Ні, звичайно, дещо вчені, безумовно, знають. Наприклад, що в її складі втримується 27 елементів: натрій, калій, нікель, титан, ванадій, хром, фосфор, циркон, берилл, бор, цинк, свинець, срібло, мишяк, олово, галій, стронцій, барій, уран, кремній, алюміній, магній, марганець, молібден, мідь, кальцій, залізо. Як вам такий набір? По-мо- йому, разюче. Адже є все, що необхідно нашому організму для богатирського здоровя!.
Тепер прагну уточнити, про який квітковий пилок мова йде. Тільки про ту, яка оброблена бджолами, доставлена ними у вулика. Саме вона має приголомшуючі лікувальні властивості.
Ми з повною відповідальністю заявляємо: квітковий пилок здатний вилікувати будь-яке захворювання. Це не порожні слова. Тому доказ — досвід нашого сільського пасічника діда Андрія і його побратима Олександра Олександровича, що живе в Петербургові.
А от які хвороби їм удалося вилікувати завдяки пилку, ми зараз розповімо. І почнемо свою розповідь із парадокса.
Подібне — подібним, або Similia similibus curantur.
Ви напевно чули коли-небудь цю знамениту латинську фразу. Але прадавні римляне, а потім середньовічні ескулапи всього лише повторювали виречення прадавніх арабських мудреців, які були впевнені в його правильності, тому що, дотримуючись даних принципу, домагалися разючих результатів у лікуванні. Ми з вами знаємо, що девізу прадавніх лікарів дотепер дотримуються гомеопати й багато народних цілителів — прихильники старих і надійних традицій лікування.
Отже, similia similibus curantur. Це, звичайно, не означає, що якщо ви зїли тухлий оселедець і у вас розболівся живіт, то слід побрати другий тухлий оселедець, щоб вилікувати. І якщо в скронях стукає, не слід битися головою про стіну. І у випадку отруєння грибами не варто квапитися ухвалювати відвар з мухоморів.
Ми також думали, що якщо в людини спостерігається сильна алергія при цвітінні рослин, то йому в жодному разі не слід уживати квітковий пилок для лікування. Але виявилося, ми помилялися. Олександр Олександрович, наш знайомий пасічник з Петербурга, зруйнував нашу впевненість дощенту. Він розповів про людей, яких він вилікував. Давайте послухаємо петербурзького пасічника.
Розповідь Олександра Олександровича про алергію.
Найважчим хворим був двадцятилітній студент із Запоріжжя. Він три роки провчився в Петербургові й, до свого жаху, зрозумів, що його організм зовсім не пристосований до життя в цім місті. На нього навалилися всі мислимі й немислимі хворості: гіпертонія, хронічний синусит, коліт, але найбільшим лихом зявилася алергія. Як тільки справа доходила до весняно-літньої сесії, бідний студент стояв перед вибором: сидіти в кімнаті гуртожитку, щільно закривши вікна й дверей, і на іспити не ходити, або добиратися до інституту в щільній масці, по можливості, не дихаючи, або кидати інститут. Маска була потрібна ще й тому, що особа його наприкінці травня — початку червня покривалося червоними пухирями, очі сльозилися, віка опухали, губи тріскалися й кровоточили. Про те, щоб з такою особою знайомитися з дівчатами та й взагалі зявлятися на людях, не могло бути й мови. Ігор упав у депресію, подумував про відхід з інституту й поверненні у своє рідне місто. Олександр Олександрович побачив нещасного юнака в переході метро, із труднощами розговорив, спробував провести лікування в міських умовах, а потім порадив йому провести канікули у свого брата на пасіці. Там Ігор прожив два місяці, заготовив йому дров на дві зими, допоміг полагодити похилий сарай, вирив новий колодязь, а головне, завдяки чудодійному бджолиному пилку вилікував не тільки жахливу алергію, але й гіпертонію й коліт, і від нежитю хронічного сліду не залишилося.
Ми розповіли цю історію нашому сільському пасічникові дідові Андрію. Він уважно нас вислухав і сказав:.
- Це більша помилка, що квітковий пилок уважають спільницею алергії. Так, звичайно, той пилок, який розноситься вітром, ще не має всіх цілющих властивостей і, навпаки, може викликати цілий букет алергійних захворювань. Однак бджоли, збираючи її, додають небагато нектару й слини, які дивним образом руйнують те, що наука називає алергенами. У мене теж є кілька рад, які будуть полезны всім, хто страждає алергією.
Рецепт діда Андрія для аллергиков.
У перший день лікування ухвалюємо 1 -2 зернятка пилку, запиваючи теплою водою, на 2-й день — 3-6 зерняток. Якщо стан не погіршився, ви можете перейти до невеликої дози медяної мікстури з пилком. Для цього змішайте пилок і мед у співвідношенні 1:3. Потім розчините 1/4 ч. ложки цієї суміші в 1 ч. ложці рідини (наприклад, лікарському чаї) і пийте протягом 3 днів після приймання їжі, потім 3 дня перед прийманням їжі й, нарешті, між прийманнями їжі. От так, поступово й безболісно, ваш шлунково-кишковий тракт і звикне до речовин, що втримуються в пилку. Після цього можна знову переходити на свіжий квітковий пилок, довівши дозу до 10-15 зерняток ( 3 рази в день).
Після бесід з дідом Андрієм звичайно ми із ще більшою запопадливістю ухвалювалися за книги, і от що зрозуміли.
Міським жителям слід знати, що пилок можна дістати не тільки на пасіці. У місті вона продається в спеціалізованих «бджолиних» магазинах — у суміші з медом і в гранулах.
Тому що пилок дуже гигроскопична, те для неї небезпечна вогкість, що руйнує її, що й навіть робить шкідливої для здоровя. Тому зберігати пилок, змішану з медом, дуже складно (це можливо лише короткий час).
Пилок у гранулах зберігається краще й більш зручна для вживання. Квітковий пилок можна й потрібно ухвалювати для профілактики. Однак продукт цей концентрований, тому досить ухвалювати пилок протягом місяця кілька раз у рік, особливо на початку кожного сезону, по 1 ч. ложці в день, краще натще, змішуючи її з медом і запиваючи теплою або прохолодною водою. Пилок не рекомендується ухвалювати на ніч або пізно ввечері.
Багато складових квіткового пилку, наприклад рутин, впливають на підвищення опірності стінок капілярів, поліпшують серцеву діяльність. (Рутин — органічна сполука із групи флавоноидов, що володіє вітамінною активністю, із групи вітамінів Р.).
Ми прагнемо привести прекрасний рецепт для хворих, що страждають серцево-судинними захворюваннями. Він допоможе при гіпертонії, мио- кардії, що мерехтить аритмії й тахікардії.
Пилок (в ідеалі свіжу) ухвалюємо по 5-30 г у день. Радимо, перед тем як проковтнути, покласти її під мову й розчиняти 5 хв. Пилок ще більш ефективний, якщо її ухвалювати в суміші з медом (3:1) у настойці глоду, яку можна купити в аптеці (пилок замочити хвилин на десять).
Прагнемо звернути вашу увагу: серцеві хвороби вимагають комплексного лікування. Тому по.
раді діда Андрія рекомендуємо поєднувати приймання пилку з медом або пилку в чистому виді із зовнішніми засобами. Так, для зниження кровяного тиску досить періодично прогулюватися в дубовому гаї, вдихаючи аромат дубових листів. Якщо справа відбувається взимку, корисна інгаляція дубового настою. Для цього не потрібно ніяких спеціальних апаратів. Досить вилучити сухий дубовий віник в окріп і потримати його там хвилин десять. Це лікування вкупі із квітковим пилком досить проводити раз у тиждень протягом місяця. Правда, є небезпеки, що, захопившись такими інгаляціями, ви можете потрапити в розряд гипотоников, тому не слід застосовувати таке лікування для профілактики. Якщо ви почуваєте, що ваша гіпертонія здається, то й приймання квіткового пилку, і прогулянки в дубовому гаї краще припинити.
Якщо у вас підвищений кровяний тиск і ви розвязали испробовать лікування квітковим пилком, вам не слід забувати й про необхідність приймання сечогінних трав (споришу, мучниці, брусниці, червоного кореня та ін.). Така вимога пояснюється тим, що ці трави допомагають брунькам виводити сіль і воду, зменшують обсяг рідини в організмі й у такий спосіб знижують кровяний тиск, розширюють кровоносні посудини. Потрібно памятати й про те, що сечогінні засоби викликають втрату калію, тому слід збалансувати свій раціон харчування, збагатити його калійними продуктами: курагою, ізюмом, картоплею, квасолею, помідорами, бананами, печінкою, сардинами, цитрусовими.
Отже, уживаючи квітковий пилок як надзвичайно ефективний засіб, не будемо забувати, що впоратися із серцево-судинними проблемами можна тільки за допомогою комплексного лікування.
Запамятали?.
Квітковий пилок (чарівний елемент рутин) + дубові інгаляції + сечогінні засоби + калійні продукти в раціоні = немає гіпертонії!!!.
Квітковий пилок і ЖКТ.
Квітковий пилок досить успішно регулює кишкові функції у випадку хронічної діареї й запору й при інших кишкових захворюваннях. Вона дуже добре допомагає при такій розповсюдженій у наш час хвороби, як млявість кишечнику, тому, властиво, і виникає запор. Пилок сприяє поліпшенню флори товстого кишечнику й у комплексі з лікуванням іншими бджолиними продуктами дає чудовий результат.
Млявість кишечнику.
При млявості кишечнику слід ухвалювати щодня по 5-30 г пилки, добре розчиненої в лікарському чаї (яблучному, сливовому, морквяному, настої фініків, василька, жостеру), за 15 хв до їжі 3 рази в день.
Коліт, гастрит.
При коліті, гастриті також рекомендується ухвалювати щодня по 5-30 г, розвівши в чаю з лікарських трав, за 15 хв до їжі. Перед тем як проковтнути, радимо потримати її 10-15 хв у роті.
Не забудемо про комплексне лікування. По-перше, при гастриті або коліті в жодному разі не слід переїдати. Цього взагалі не слід робити, але подвійно це не рекомендується, якщо ви вибрали лікування квітковим пилком. Ефективність її при вживаннях висококалорійної їжі й просто великої кількості їжі суттєво знижується. Бажане перед початком лікування квітковим пилком очистити шлунок і доба нічого не є. Потім вибирати для свого раціону тільки легку, нежирну їжу. Перед ранковим прийманням квіткового пилку, за тридцять хвилин, рекомендується випити склянка (200 мол) кипяченої води). Вода, як відомо, змиває слиз зі слизуватої шлунка й тим самим, по-перше, поліпшує травлення, а по-друге, підвищує ефективність дії пилку.
Квітковий пилок не знижує й не підвищує кислотність шлункового соку, а регулює її, тому її можна ухвалювати людям як з підвищеної, так і зі зниженою кислотністю. Інша Справа, що при підвищеній кислотності, як правило, не варто ухвалювати квітковий пилок разом з медом.
Відзначимо ще кілька нюансів щодо ступеня кислотності. Для хворих гастритом зі зниженою кислотністю рекомендується квітковий пилок, зібрана із квіток шипшини, брусниці, чорної смородини, материнки. При підвищеній кислотності найбільш ефективний пилок із квіток картоплі, кипрея, лепехи болотного.
Лікування квітковим пилком при кишкових захворюваннях слід проводити протягом місяця. Потім на два тижні потрібно зробити перерву. При поліпшенні самопочуття в наступному місяці ми радимо знизити дозу у два рази. Якщо ж поліпшення не надійшло, дозу зберегти, але включити в комплекс лікування різні травяні збори, рекомендовані при даній хворобі.
Ще раз про чоловіків і жінок.
Ми вже докладно говорили про чоловічі й жіночі болячки й проблемах, розповіли, як ми самі справлялися з ними за допомогою меду й прополісу. Однак не тільки мед, але й усі бджолині продукти здатні повернути впевненість у собі як жінкам, так і чоловікам.
Спочатку про прекрасну половину людства...
Хоча Лариса й рекомендує всім своїм приятелькам медяний масаж для схуднення, сама віддає перевагу іншому засобу. Відверто говорячи, не дуже вона любить, коли на шкіру наноситься липка, солодка маса. Навіть коли це роблю я. Ні, вона, звичайно, испробовала медяний масаж на собі й витримала чотиримісячний курс лікування. Але потім розвязала перемкнутися на інший спосіб, а саме на «пыльцовую» дієту. Знаєте, коли це трапилося? Коли вона прочитала в одному американському журналі про експеримент над лабораторними мишами.
Справа в тому, що в одному з науково-дослідних центрів Чикаго лабораторних мишок протягом декількох місяців годували винятково квітковим пилком і не помітили ніяких негативних наслідків. Напроти, мишки помітно оживилися, проявляли чудеса енергії, у тому числі й сексуальної, і не вимагали додаткової годівлі.
Лариса, коли про це прочитала, розправила плечі й проговорила:.
- Якщо вже американські мишки не вимагали додаткової годівлі й харчувалися одному пилком протягом місяця, те вуж російська жінка заради великої мети й не на таке здатна.
Відверто говорячи, я злякався злегка. Одна справа — лабораторна миша. Інша справа — дружина рідна й улюблена. Щоб вона харчувалася протягом місяця навіть не акридами й диким медом, а одному пилком? Але я вже знав, що експеримент Лариса проведе й відговорювати її даремно.
І що ви думаєте? Села Лариса на дієту й рівно місяць її витримувала. Правда, удалося вмовити її включити в дієту яблучний сік і знежирений кефір.
Результат? Осина талія (поменшалася на 5 див), стрункі стегна без ознак целлюлита, загальна втрата ваги за місяць — 12 кг. Але найголовніше — ніяких ознак виснаженості й утоми, що звичайно супроводжують таким подвигам. Моя улюблена женушка стала ще бодрее, енергійніше, веселіше, соблазнительнее й життєрадісніше. І в загальному- те, нічого дивного в цьому не було. Адже Лариса використовувала свіжий пилок. А чим свіже пилок, тим більше вітамінів, энзимов і біологічної енергії вона містить. Ми вже говорили, що квітковий пилок — невичерпне джерело енергії. Тепер на власному досвіді (вірніше, на досвіді Лариси) ми зрозуміли, що це дійсно так.
Якщо здоровіша людина, ухвалюючи пилок, подвоює свою енергію, то хворий або видужуючий після важкої хвороби відновлює її. До складу пилку входять протеїни, які дозволяють підтримувати й відновлювати життєві сили. При вживанні пилку кількість гемоглобіну росте дуже швидко й завжди відзначається значне поліпшення загального стану.
Потрібно сказати, що пилок служить, у першу чергу, для оптимального забезпечення організму всіма необхідними живильними речовинами. Ми цілком упевнилися, що пилок воістину примадонна серед бджолиних продуктів.
А як же пилок допомагає чоловікам?.
Приблизно так само, як і мед із прополісом, тільки в кілька раз ефективніше. Я навіть дивуюся: усього кілька зерняток у день — а який ефект! Нехай я покаджу нескромним, але в інтимні моменти я почуваю себе хлопчиськом. Але ж мені далеко за сорок. Ай да Гліб, ай так сукин син!.. Ну, це я, звичайно, захопився. Моєї заслуги отут не багато. За всі треба дякувати бджолині продуктам, а особливо квітковий пилок.
Квітковий пилок може успішно застосовуватися при захворюваннях простати, вона ефективно діє при чоловічій безплідності, полової слабості й інших сексуальних розладах.
У цих випадках рекомендується ухвалювати пилок, змішану з медом (1:3), щодня по 20 г до тієї пори, поки ви не відчуєте поліпшення.
Що ще може квітковий пилок?.
Пилок підвищує апетит у дітей. Пилок містить субстанції, які необхідні для виробництва эндорфина в головному мозку, і, отже, нею можна лікувати депресії. Пилок поліпшує память, виходить, її можна давати дітям, що відстають у навчанні. Пилок допомагає відновити флору товстого кишечнику. Пилок підтримує діяльність печінки, розщеплюючи відмерлі клітки організму й загиблих мікробів, допомагаючи тим самим лейкоцитам і перешкоджаючи підвищенню температури. Крім того, пилок діє як антибіотик. Пилок — зміцнювальне засіб і біостимулятор.
Пилок сприяє зниженню шкідливого холестерину в крові, а також збагаченню вітаміном З лімфи, надниркових залоз і інших органів, а це, згідно останнім науковим даним, значно обмежує шкідливий вплив холестерину.
Увага!.
Прагнемо все-таки застерегти аматорів самолікування. Перш ніж почати курс оздоровлення, необхідно уважно додержуватися рецептів, а якщо ви звикли самостійно коректувати рецептуру й експериментувати, то має сенс проконсультуватися у фахівців. Уживання у великій кількості пилку може викликати порушення вітамінної рівноваги організму, що у свою чергу може привести до загального дисбалансу й, як наслідок, до нової хвороби.
Пилок уживають переважно внутрішньо, тобто вона засвоюється й абсорбується на шляху через травну систему.
Пилок можна ухвалювати профілактично:
 • проковтуючи неопрацьованої (1-6 ч. ложок у день, залежно від росту й конституції, спортсменам — до 100 г);
 • у суміші з медом, йогуртом, мюсли і т.д.;
  • подъязычно (поклавши під мову й змочуючи кілька хвилин слиною).
Навіть у важких випадках, коли пацієнт одержує штучне харчування, можна вводити розчин пилку, мед, маткове молочко або прополіс, як і інші легкоусваиваемые продукти, прямо в шлунка або в тонкий кишечник.
При захворюваннях в області піхви пилок можна вводити за допомогою вагінальних свіч.
Для зовнішнього застосування наготовлюють косметичні маски з пилку в комбінації з медом і/або матковим молочком або ж із травяними й квітковими екстрактами. Яких-небудь строгих правил про строки приймання пилку й препаратів з неї не існує. У всякому разі слід знати, що лікування пилком хоча й не робить чуда буквально на інший день, однак за тривалий строк дозволяє досягтися гарних стійких результатів.
Побічні дії й захисні реакції.
Трапляється, що приймання пилку викликає почуття переповнення, метеоризм або запор, а в когось зявляються алергійні реакції. Тому рекомендується починати приймання з дуже малих доз і лише поступово підвищувати дозування. (Ця рекомендація залишається в силі, якщо пилок застосовується зовнішньо, з косметичною або дерматологічною метою.).
Якщо при цьому виявляються побічні дії, то в більшості випадків допомагає зменшення дози. Як показує наш досвід, побічні явища більше не зявляються, якщо приймання пилку відразу припинити, а через кілька днів відновити, почавши з невеликих доз.
На що слід обертати увага, якщо ви маєте справу з пилком.
 • Дотримуйтеся принципу починати приймання з дуже малої дози.
 • Не нагрівайте суміші, до складу яких входить пилок. Тим самим ви руйнуєте, що втримуються в пилку энзимы, вітаміни й біоенергію.
 • Ніколи не піддавайте пилок прямому сонячному опроміненню. Сонце вбиває биофлаво- ноиды, вітаміни й энзимы.
 • По можливості вживайте тільки свіжий пилок. У тому випадку якщо ви придбали велику кількість пилку, заморозьте її!
 • Завжди зберігаєте пилок у сухому прохолодному місці в герметично закритій посуді. Помніть про те, що інші живі істоти теж охоче витягають користь із різноманітних властивостей пилку.
 • По можливості використовуйте для зберігання пилку вакуумні впакування (наприклад, пластикові мішки). Влучення кисню приводить до погіршення якості.
 • Уживайте, якщо можливо, різнорідний пилок ( тобто зібрану з різних рослин). Чим більше постачальників пилку, тем різноманітніше палітра активних речовин, тим більше можливостей впливу на весь організм.
 • Якщо ви прагнете цілеспрямовано лікувати певні органі або функції, виберіть відповідний тип пилку.
 • Ухвалюйте пилок якнайчастіше в комбінації з медом, тому що мед — чудова транспортуюча речовина, за допомогою якого пилок досягнеться місця свого призначення найкоротшим шляхом.
 • Завжди намагайтеся при прийманні пилку як можна довше тримати її під мовою, перш ніж проковтнути. Тоді вона виявляє свої діючі фактори особливо швидко.