Який він, містер прополіс?

Який він, містер прополіс?

Фахівці-Практики розрізняють сирий (неопрацьований) прополіс і прополіс оброблений. Сирий прополіс — це продукт, не підданий обробці, його можна вживати в чистому виді або у формі гранул або порошку.
Сирий прополіс можна перетворити в порошок тільки у твердому стані. Вийняті з вулика шматки прополісу кладуть на кілька годин у морозильник. Після цього їх подрібнюють і пропускають через кавомолку. Порошок найкраще зберігати в темному скляному посуді в сухому темному прохолодному місці. Із цим порошком сирого прополісу можна приготувати всі інші препарати прополісу.
У ході подальшої переробки прополіс ми можемо використовувати у вигляді:
Можливе дозування прополісу.
Дозування варіюється залежно від того, у якому виді ви будете вживати прополіс. Для сирого прополісу вона коливається від 3 г до 10 г у день, для 50-процентних настойок — від 5 до 10 крапель, їх ухвалюють 3 рази в день, розлучаючи в невеликій кількості води або чаю.
З рецептів діда Андрія.
А от як наш сільський пасічник дід Андрій готовить мазь і настойку прополісу для домашньої аптечки.
Мазь із прополісом.
Основа мазі може складатися із самих різних компонентів, таких як ланолін, вазелін або вершкове масло, залежно від шкірної нестерпності. До основи мазі домішує прополіс у формі порошку або екстракту. Робиться це так. Інгредієнти: 100 г вазеліну, ланоліну, вершкового масла (або іншої подібної основи), 40 г розчину прополісу, 5 г бджолиного воску. Покладете основу для крему разом з воском у невеликий посуд і нагрівайте на водяній лазні до кипіння. Остудите масу при постійному помішуванні до температури близько 30 °С и, продовжуючи розмішувати, починайте додавати по краплях розчин прополісу. Потім перекладете ще не відстояну мазь у невелик баночки, що щільно закриваються.
Настойка прополісу.
Для готування настойки використовують добре очищений порошкоподібний сирий (неопрацьований) прополіс і 96-процентний спирт. Налийте в темну пляшку спирт і розведіть у ньому прополисный порошок у співвідношенні 1 -.2. Поставте пляшку на два тижні в темне місце, щодня кілька раз струшуючи її. Потім процідите розчин. Сфера застосування цієї настойки майже необмежена, тому ви можете спокійно приготувати настойку прополісу в більших кількостях: для себе й своєї родини.
Примітка. Прополисную мазь можна приготувати також на смальці, рибячому жирі й свинячому салі. Дані інгредієнти особливо рекомендуються для людей, що страждають різного роду алергіями, а також для маленьких дітей. А от для лікування шкірних захворювань найкраще підходить настойка прополісу, приготовлена на камфорному спирті.
Що лікуємо прополисными мазями?.
Опіки й обмороження.
Спосіб.- наносимо тонким шаром на уражене місце й злегка втираємо легенями, плавними рухами.
Нежить, синусит (гайморит).
Уводимо на 15-20 хв змазаний маззю ватяний тампон на сірнику.
Запальні захворювання піхви, шейки матки, ерозії. У піхві вводиться тампон із прополисной маззю й щільно притискається до эрозированной поверхні. Віддаляється через 10-12 год послу введення. Лікування проходить протягом 10-12 днів.
Прополіс відмінно лікує рани, порізи, забитий місця, трофічні виразки. У випадку якщо рана або поріз мають глибокий характер, слід приготувати особливу мазь, де прополіс повинен містити не менш 15 %, а за основу рекомендується побрати вершкове масло або рибячий жир. Після обробки рани мазь необхідно нанести на тонку марлю, прикласти до ураженого місця, а потім його щільно, але не туго забинтувати. У перші два дні повязку слід міняти через кожні дві години, у наступні — через 4-6 год, при помітному поліпшенні — два рази 3 на добу: ранком і ввечері.
За що Сан Саныча люблять петербурзькі тинейджери?.
Ми збрехали б, якби сказали, що злегка здивувалися. Ми дуже-дуже здивувалися й навіть не повірили своїм очам. Тому що сцена, свідками якої ми стали в Петербургові в нашу зимову відпустку, була зовсім фантастичною. А трапилося от що. Ідемо ми по двору з пасічником Олександром Олександровичем, а біля підїзду сидять із десятка два представників молодого покоління, тусуются, якщо говорити на їхній мові.
Лариса навіть злегка напружилася: як педагог, вона прекрасно знає, що від тинейджерів, які в зграї збиваються, нічого гарного очікувати не доводиться. І раптом ці «перці» і «морквини» як по команді підхоплюються, і не просто чемно, а з більшою повагою з нами здороваються. А потім у нашого нового друга на світський манер успіхами й здоровям цікавляться. Причому відчувається в їхньому тоні щирість, а не обовязок. Отут я в осад випав, якщо мовою цього хлопців говорити. А Олександр Олександрович широко посміхнувся, кивнув і в підїзд увійшов. Ми за ним. Лариса запитує: «Це що було?» — і ока в неї більші-більші від подиву. А я тільки головою потряс, щоб мара скинути. Лариса ж, поки ми по сходах піднімалися питання, що випливає, задала: « Як вам удалося, Олександр Олександрович, прищепити молоді таке ввічливе відношення до дорослих? Або ви їх медом підкупили?» — «Це покоління медом не підкупиш! - засміявся старий. - Вони зовсім інші продукти віддають перевагу». - «Уперше бачу такого ввічливого молодого хлопців, — покачала головою Лариса в розгубленості. - Щиро ввічливих. Схоже, вони вас не тільки поважають, але й люблять». - «Ми взагалі друзі, — продовжував сміятися Олександр Олександрович. - Але дружба наша не з меду почалася, а із прополісу. Ну й ще телевізійній рекламі спасибі. Тому що спочатку була реклама, потім прополіс, а потім уже дружба й взаєморозуміння з молодим поколінням». - «Реклама прополісу?» — промурмотав я. « Ні, зовсім іншого засобу. Яке ідеальна особа очищає від прищів, — посміхнувся Олександр Олександрович, а потім зітхнув: — Хлопчиська й дівчиська рекламі вірять. Вона в їхню свідомість легко входить. От і стали вони мазати маззю, яку в телевізорі побачили. А потім дивлюся, кепками, тобто бейсболками, так каптурами особи прикривають. Довелося допомагати перевіреними засобами».
Перевірений засіб Олександра Олександровича від вугрів, висипи, прищів, шкірної сверблячки, при запаленні вік і губ. Підліткові вугри вимагають комплексного лікування: 15-процентна прополисная мазь плюс настойка прополісу (зовнішнє застосування) плюс настойка прополісу (внутрішнє застосування).
Ранок слід починати із протирання шкіри настойкою прополісу, приготовленої на камфорному спирті (спосіб готування аналогічний з готуванням на звичайному спирті).
Удень протирання повторюється, потім тонким шаром наноситься прополисная мазь.
На ніч умиваємося теплою водою (або розчином 3-процентної лимонної кислоти), наносимо мазь на особу й ухвалюємо 10-15 капель настойки прополісу, приготовленої на звичайному спирті (розлучаємо в чаї або теплій воді).
З рецептів сільського пасічника діда Андрія.
Готування прополисного масла.
1 кг вершкового масла довести до кипіння в емальованому посуді, зняти з вогню, покласти дрібно нарізаний прополіс (100 або 150 г, залежно від концентрації) і перемішувати (екстрагувати) протягом 20-30 хв при температурі 80 °С.
Прополисное масло застосовується при легеневих хворобах, туберкульозі легенів і тонзилітах: 2-3 рази в день по 10-15 г прополисного масла за 1-1,5 години до їжі. Лікування при туберкульозі від 4 до 10 місяців, у міру лікування концентрацію побільшати з 10 % до 15 %.
Готування екстракту прополісу.
Екстракт: 20 г здрібненого прополісу на 100 мол 70 % спирту ректифікату дають настоятися протягом 3 доби при кімнатній температурі, періодично струшуючи пляшку із сумішшю,- через 3 доби екстракт прополісу фільтрують через один шар марлі.
Екстракт прополісу ухвалюється при туберкульозі ( замість прополисного масла), при тонзилітах, при запаленні середнього вуха.
При отиті закопують 3 рази в день по 3 краплі. При виразковій хворобі шлунка й дванадцятипалої кишки ухвалюють усередину по 20 капель у теплій воді, молоці або 1, 5-процентному розчині новокаїну, через 1 -1,5 год після їжі 2-3 рази в день.
При виразках шлунка й дванадцятипалої кишки.
За 1 -1,5 год до їжі по10-15г(1ч. ложка). При лікуванні стругаючи дієта й уся їжа перетерта - щоб уникнути травмування виразки,- лікування 3-4 тижня. Можна також ухвалювати прополіс - ный екстракт усередину, по 20 капель у воді, молоці або 0, 5-про- центном розчині новокаїну за 1-1,5 доеды 2-3 рази в день.
А от сирий прополіс у народній медицині використовується для ліквідації мозоль.
Коржа із прополісу (чистого) завбільшки з горох накладають на мозолю, забинтовують. Через 3 доби знімають разом з маззю й мозоль зрізують.
При грипі й ангіні, як при захворюваннях, так і профілактично, шматочок прополісу величиною з 1 -2 горошини треба.
тримати в роті, зрідка перекидаючи мовою з однієї сторони на іншу, на ніч закласти за щоку. Тримати доба. При зубному болі: тримати шматочок прополісу величиною з 1 -2 горошини в кореня хворого зуба.