Перга (бджолиний хліб) і її використання в медицині

Перга (бджолиний хліб) і її використання в медицині

Простежимо з вами ще раз за польотом бджілки разом з автором вірша В. Ленским:.
Мальви лілові, білі, червоні Тісно коштують у тину, Яскраво майорять квіти їх атласні В білому сяйві дня...
Низько лопух свої листи широкі В курній траві розгорнув, Ніжно горошок на стебла високі Вусиком тонким прильнул...
Бджоли кружляють над квітами запашними, Риються в їхній глибині . І виповзають із них золотавими, У пилку горя, як у вогні.
Лікувальним ефектом мають також перга й квітковий пилок. Пилок — это чоловічі полові клітки квіткових рослин. При відвідуванні квіток до волохатого тіла бджоли прилипає незліченна безліч пильцових зерен. Щоб не розгубити видобуток і зручніше було її нести, крилаті трудівниці тут же, у квітці або в повітрі під час польоту, вичісують пилок спеціальними щіточками ніг і складають у спеціальні кошички у вигляді грудочок. А щоб грудочки не розсипалися, вони склеюють їхньою речовиною, вироблюваною слинними залозами, і нектаром. Так виходить перга. Повернувшись у вулик, вони складають видобуток у гнізда й летять знову. Молоді ж бджоли роздрібнюють грудочки, збагачують їхнім медом, складають у гнізда й утрамбовують. Свежесложенная перга по консистенції й запаху нагадує теплий житній хліб.
Перга в бджіл просунутий в основному для готування корму личинкам і харчування бджіл, що доглядають за розплодом стільник, що й будував. Споживаючи пергу, бджоли-годувальниці виробляють глотковими залозами маткове молочко, яким годують молодих личинок і матку.
Комплекс живильних речовин, вітамінів і різних мікроелементів у перзі навів медиків на думку випробувати її в лікувальних цілях.
Було встановлено, що при вживанні 1-2 ст. л. перги в чистому виді або суміші її з медом дуже швидко збільшується в крові дітей, що страждають анемією, кількість еритроцитів і гемоглобіну. Приймання перги у хворих, що видужують після важких інфекційних захворювань, сприяє швидкому відновленню апетиту й ваги.
Пилок і перга є потужними адаптогенами; крім того, у них утримується велика кількість живильних речовин, вітамінів і мікроелементів, що благотворно впливають на виздоровитель- ний процес. Пилок і перга стимулюють роботу імунної системи й виявляють протизапальну дію.
Як у період лікування, так і із профілактичною метою пергу ухвалюють усередину по 1 ч. л. 2 рази в день ранком і в обід за 30 хв до їжі протягом 1-1,5 мес.
Умови зберігання.
Перга в чистому виді швидко псується. При підвищеній вологості вона пліснявіє. Така перга до застосування непридатна. Зберігати її легше й надійніше не в чистому виді, а в суміші з медом у співвідношенні 1:1 або 1:2 у скляній герметично закритій посуді, у темному прохолодному місці.