ЗАСОБИ ЛІКУВАННЯ ПРИ РІЗНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ, ПРИГОТОВЛЕНІ З ВИКОРИСТАННЯМ ПРОДУКТІВ БДЖІЛЬНИЦТВА

ЗАСОБИ ЛІКУВАННЯ ПРИ РІЗНИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ, ПРИГОТОВЛЕНІ З ВИКОРИСТАННЯМ ПРОДУКТІВ БДЖІЛЬНИЦТВА

Не випадково медоносну бджолу в народі називають крилатим фармацевтом, а пасіку природною лікарнею. З давніх часів люди широко застосовують цілющі бджолині продукти як для харчування, так і лікувально-профілактичних цілей.
На Русі наші предки успішно лікували медом рани й виразки, уживали його усередину від туберкульозу, від багатьох простудних і кишкових захворювань. У цей час у медицині широко застосовуються різні продукти діяльності бджіл при лікуванні захворювань печінки, нирок, шлунка, кишечнику, дихальних шляхів, серцево-судинної й нервової системи й навіть око.
Широко використовуються такі продукти бджіл, як мед, пилок і прополіс, для лікування в домашніх умовах, особливо при простудних захворюваннях, захворюваннях органів подиху й дихальних шляхів.
Засобу лікування при захворюваннях органів подиху.
При ангіні.
> При першении в горлі пожуйте два листики каланхое, які повинні бути пірястими й не мати дитинок. Після цього зїжте 1-2 ч. л. меду. Після приймання меду пити нічого не можна.
Ф Добре допомагає при лікуванні ангіни на будь-якій стадії жування прополісу. За день необхідно зжувати 5-7 г. Прополіс повинен бути тільки високої якості. Через 2-3 дня наступає помітне поліпшення.
> Заварите 2 ст. л. квіток алтея, 2 ст. л. мати-і-мачухи, 1 ст. л. материнки в 1 л окропу. Ухвалюйте з медом (1 ст. л. на 1 склянку складу) по 1 склянці 3 рази в день до настання поліпшення.
> Полоскання рота й горла водяним розчином меду знімає запалення мигдалин, крім того, очищає зуби, роблячи їх білими.
> Заварити 1 ст. л. висушених квітів ромашки звичайної в склянці окропу, остудити, процідити, додати 1 ч. л. меду. Застосовувати для полоскання рота й горла.
Ф Найефективнішим засобом при ангіні будь-якої стадії є жування прополісу (на ніч — за щоку). Швидко допомагає тільки прополіс високої якості, він повинен викликати в роті печіння й невелике оніміння мови.
> Звичайний чай може бути гарним засобом лікування ангіни, якщо пити його з медом і одночасно з роздавленими в чашці трьома скибочками лимона. Чай повинен бути дуже гарячим.