Прополіс і медицина

Прополіс і медицина

Прополіс (бджолиний клей) — смолиста речовина, яку збирають бджоли з рослин різних видів і використовують для закладення щілин у вулику, полірування гнізд сотов. Він буває, як правило, темно- зеленого кольору й гірким на смак. Якщо побрати в рот шматочок якісного прополісу, то він повинен викликати печіння. Заготовлюють прополіс бджолярі влітку, зскрібаючи його з рамок і холстиков.
Ця речовина має винятково сильний бактерицидний і дезінфікуючий властивості. Тому із глибокої стародавності люди використовували його в народній медицині для лікування ран, виразок, мозоль. Так, 10%-ная прополисная мазь показала високу ефективність при лікуванні не тільки різних ран і виразок, але й при опіках, обмороженнях, абсцесах виразках, що довго не гояться. Під впливом прополисной мазі рани очищаються від гною й швидше гояться. Вона ефективна при лікуванні тріщин грудних сосків в, що годують жінок.
У цей час уже в багатьох країнах із прополісу виготовляють спеціальні препарати й призначають їх при лікуванні хворим.
Вітчизняний препарат пропосол (прополан або прополанос) — аерозоль, застосовувана при опіках усіх ступенів. Вайва — теж аерозоль, але вживана для дезінфекції порожнини рота.
Для зовнішнього застосування використовують мазь із нативного прополісу, 10-20%-ние прополисние мазі, прополизад, ефірний екстракт прополісу; для внутрішнього застосування — прополисное молоко, водно-спиртову емульсію, екстракт прополісу на маслиновому маслі, прополисное вершкове масло, спиртовий екстракт прополісу й ін. Способи їх готування наведені нижче.
Прополисние препарати застосовують при виразковій хворобі шлунка й дванадцятипалої кишки, захворювань вуха, горла й носа; у комплексному лікуванні туберкульозу легенів і бронхітів; при гострому, хронічному колітах; у гінекології; дерматології й цілому ряді інших захворювань.
Рецепти готування лікувальних препаратів із прополісом приводяться в збірнику, вони прості й усі їх можна приготувати в домашніх умовах.