Бджолиний віск і його застосування в медицині

Бджолиний віск і його застосування в медицині

Віск утворюється в бджіл у спеціальних залозах, які так і називаються восковими. Бджоляр одержує його з воскових сотов після відкачки меду. Стільник перетоплювався в киплячій воді, і віск спливе на поверхню. Після охолодження його знову розплавляють на водяній лазні й розливають у форми. У такому виді він стає придатним для використання.
Бджолиний віск застосовувався в медицині здавна, і в цей час він не втратив свого значення. Багато пластирів, мазі й креми наготовлюють на основі бджолиного воску. У якості лікарського засобу віск застосовується при лікуванні туберкульозу шкіри, будучи складовій частиною мазі, що приготавливаемой із бджолиного воску й вершкового масла. Він є головним компонентом при виготовленні живильн, що вяжуть, отбеливающих кремів і масок для особи.
Крім того, як у нас, так і за рубежем випускаються спеціальні вітамінізовані медово-воскові цукерки. Їхнє застосування підсилює утвір слини, шлункового соку, благотворно впливає на кровообіг, обмін речовин і мязову працездатність. А віск при цьому механічно очищає зуби від нальотів і зміцнює ясен.