Маткове молочко і його лікувальні властивості

Маткове молочко і його лікувальні властивості

Яйце майбутньої матки бджолиної родини закладається в незвичайне воскове гніздо, за формою, що нагадує жолудь і називану бджолярами маточником. У цей маточник бджоли-годувальниці посилено вносять особливу пишу — маткове молочко, у якому личинка буквально плаває.
Маткове молочко виробляється в особливих залозах у молодих бджіл. Воно являє собою спочатку густу білувато-прозору желеобразную масу, а пізніше здобуває матово-жовтуватий відтінок. Маткове молочко має специфічний захід і кислуватим смаком.
Склад молочка складний, але переважають білки й вітаміни. У ньому виявлені всі основні речовини, необхідні для росту й існування живого організму: білки, жири, вуглеводи, вітаміни, амінокислоти, ферменти, жирні кислоти й гормоноподобние речовини. Цей склад робить його високоякісним живильним і біологічно активним продуктом. Перераховані особливості маткового молочка забезпечують незвичайно швидкий обмін речовин. За 5-6 днів маткова личинка збільшує свою вагу в 3000 раз, у той час як личинка робочої бджоли всього в 1500 раз. Матка розбудовується за 16 днів, а бджоли-робітниці за 21 день. Отримане маткове молочко під дією світла в кімнатних умовах швидко розкладає й втрачає свої властивості. Найкраще його зберігати в холодильнику при температурі близько 0 "С.
Лікувальне застосування маткового молочка.
Маткове молочко є самим високопоживним продуктом з високим змістом протеїнів і вітамінів. При вживанні маткового молочка воно сприятливо діє на роботу кісткового мозку й сприяє поліпшенню складу крові за многим показниками.
Згідно з дослідженнями, проведеними в лікувальній практиці, оптимальна доза маткового молочка становить від 5 до 10 мг. Завдяки своєму складу маткове молочко виявляє позитивний ефект при лікуванні неврастенії, анемій, ревматизму, бронхітів, випаданні волось і ін. Крім того, воно виявляє тонізуюча, антимікробна, протирадіаційна, імуногенна дія, а також як засіб, що стимулює обмін вешеств, що усуває млявість і підвищувальне життєвий тонус організму. Також маткове молочко може успішно застосовуватися при дитячій гіпотрофії — захворюванні, що характеризується глибокими відхиленнями в харчуванні й розвитку, виснаженням, старечим видом, поганим сном і відсутністю апетиту.
При лікуванні дітей матковим молочком швидко нормалізується склад крові й активізуються всі процеси життєдіяльності.
Воно знаходить застосування й при деяких захворюваннях серцево-судинної системи, нормалізує тонус кровоносних посудин, особливо у хворих з гіпотонічним станом. Крім того, високий кровяний тиск теж приходить у норму.
На думку вчених-медиків, із усіх природних біологічних стимуляторів молочко є найефективнішим. Воно має трофічн, що тонізують і антиспазматическим дією, поліпшує зір, память, апетит у старих людей. Маткове молочко здатне регулювати функцію залоз внутрішньої секреції. Спостерігається помітне посилення полової функції в людей після вживання цієї цілющої речовини; досить корисно воно при лікуванні хворих, виснажених тривалими хворобами.
Дозування й способи застосування маткового молочка.
Бджолине маткове молочко є відмінним біостимулятором, тобто засобом, що зміцнюють імунітет, що забезпечують оздоровляючий ефект для всього організму. Воно як ніякий інший засіб має бактерицидні властивості й ефективно проти кишкових інфекцій, припиняє розвиток стрептококів, стафілококів. Маткове молочко успішне допомагає жінкам подолати клімактеричні порушення, а чоловікам боротися з імпотенцією.
Уживається маткове молочко один раз у день, ранком за 30 хв до їжі. Потрібно побрати краплю розміром із сірникову голівку, покласти її під мову й залишити там для мимовільного усмоктування через слизувату рота в кров. Це спосіб більш ефективний у порівнянні із прийманням усередину.
Найбільш доступним і надійним способом застосування маткового молочка є вживання його відразу ж після відбору з маточников. Перевага даного способу полягає в тому, що вилучене молочко перебуває в натуральному виді, без яких-небудь змін у його біологічному складі й лікувальних властивостях. Недоліком даного способу є неточне дозування.
Не менш ефективною формою застосування маткового молочка є суміш молочка із бджолиним медом (1 г молочка в 100 г меду), суміші беруть у день 1/2 ч. л. під мову. Один курс лікування — від 1 до 5 г маткового молочка.
У практиці існують і інші способи застосування даного ліків, але при цьому обовязкові клінічні умови.
Як профілактичний засіб матковий молочко застосовують по одній капсулі за 30 хв до їжі протягом 2-3 тижнів по 2-3 капсули в день.
Бажане капсули з молочком покласти під мову, коли прокидаєтеся, не встаючи з постелі прийняти маткове молочко, лежачи на правому боці. Необхідно лежати, щоб не проковтнути капсулу, тому що в шлунку маткове молочко втрачає свою активність, піддаючись впливу шлункового соку.
Зберігати в сухому, темному, прохолодному місці при температурі не вище 14 °С або в холодильнику до 2 років. При підвищеній чутливості до бджолиного маткового молочка необхідна консультація лікаря.
Клінічні спостереження показали гарний терапевтичний ефект, особливо при лікуванні хворих матковим молочком, що страждають серцево-судинними захворюваннями.
Аналогічне спостереження було проведено при призначенні маткового молочка (10-20 мг 2 рази в день) хворим з артритом кінцівок, і знову було виявлено його позитивна дія.