КРИЛАТІ ФАРМАЦЕВТИ

КРИЛАТІ ФАРМАЦЕВТИ

Бджоли є не до кінця розгаданої таємницею як для простого спостерігача, так і для вченого, письменника або поета. Багатьох з них не раз дивував унікальний мир бджіл, і кожний по-своєму відгукувався на це чудо природи.
К. Ваншенкин от як описала нелегку праця крилатих трудівниць:.
Бджола з пильцою тягне з лощини В наполегливому прагненні своєму, З гудінням перевантаженої машини, Що Бере важкий тривалий підйом. Вона із крупицею майбутнього меду Здійснює щогодини цей шлях И валиться, неспроможна, у входу, Щоб хоч одну хвилинку відпочити.
Досвід народної медицини, як і народна майстерність і вміння, протягом багатьох століть переходить від одного покоління до іншого, будучи невідємною частиною культури й надбання народу. Травники, знахарі, лікарі завжди були уособленням народної мудрості. Постійні спостереження за впливом різних рослин і комах на організм людини або тварину й склали такі науки, як фітотерапія й апітерапія.
Народи створили багато легенд і міфів про походження як рослин, так і бджіл, а особливо про живильні й лікувальні властивості бджолиного меду, прополісу, бджолиної отрути й інших продуктів. Багатовікове випробування, якому піддала їхня народна медицина як лікувальні засоби, можна вважати успішно витриманим. Явним доказом цьому служить той факт, що в останні роки вчені-медики стали широко використовувати у своїй практичній діяльності засобу народної медицини, доповнюючи й збагачуючи їх своїми знаннями й спостереженнями.
Як тільки людина довідалася про смак меду, він відразу почав займатися розведенням і змістом медоносних бджіл і з успіхом користується широким арсеналом їх продуктів у медицині, кулінарії, косметиці й інших областях. Хоча вже накопичений величезний досвід використання продуктів крилатих трудівниць із лікувальною метою, але багато особливостей їх впливу на організм людини до кінця не вивчені. Сучасною медициною виявляються всі нові й нові лікувальні властивості бджолиних продуктів при стрімкому розширенні областей їх застосування. У них оптимально збалансована комбінація вітамінів, кислот і мікроелементів, що дозволяють впливати на хворий орган вибірково, особливо там, де інші засоби виявляються неспроможні.
Природа подарувала нам безцінне багатство — бджіл і їх чудодійні продукти. Їх оздоравливаюшее вплив на організм людини відомо було давно.
Давньогрецький лікар Гіппократ радив на ніч для заспокоєння нервів і глибокого сну випити перед сном 150 г води з 3 ст. л. меду. Це одне з перших літературних згадувань про його доброчинний вплив на організм людини. Бджола є незамінним лікарем для людей при багатьох недугах. Хоча продукти бджільництва самі по собі не є лікувальними препаратами, їх прийом до першої черги активно підвищує загальну опірність організму, на чому саме й ґрунтується їхній цілющий вплив. Однак такі речовини, як бджолина отрута, маткове молоко, прополіс, при неправильному дозуванні або надмірній чутливості організму до них можуть виявитися токсичними. Тому їх застосування з лікувальною метою рекомендується тільки по призначенню лікаря й під його спостереженням.
Кілька десятиліть назад, при інтенсивному розвитку хімії, зявилася безліч синтезованих препаратів, які відразу незаслужено відсунули на другий план основну масу рослинних засобів лікування. На перший погляд, видалося, що природним лікарським засобам уготовано повільне вгасання. У дійсності ж виявилося всі не зовсім так. Отримані синтетичні ліки відрізняються своєю швидкодією, з одного боку, а з іншого — викликають численні побічні явища, часом не менш небезпечні, чому сама хвороба. Нерідкі випадки виникнення так званих лікарських захворювань, а різного роду алергійні недуги стали цілком звичайним явищем. Відкинувши у свій час тисячолітній досвід народних цілителів, людство знову вертається до них, оскільки жити згідно із природою й використовувати все те, що вона дає у своє благо, це найвищою мірою розумно.
У цій книзі ви знайдете копітко зібрані й систематизовані рецепти як народної, так і сучасної медицини. Багато хто з них уже були опубліковані раніше, а деякі публікуються вперше.
Потрібно обовязково памятати, що рецепти, рекомендовані до застосування при таких підступних захворюваннях, як рак, туберкульоз легенів, лейкоз і інших, слід уважати як супутні до основного лікування, призначеного лікарем.
Описані рецепти внутрішнього вживання, їх дозування розраховане на дорослу людину. При використанні цих же рецептів для дітей потрібно зробити спеціальне коректування: дітям 1—3 року зменшити в 3—5 раз; 3—7 років — в 2 рази; 7—14 років — в 1,5— 2 рази.
Перш ніж узятися за готування ліків по обраному рецепту, необхідно познайомитися з додатками, які вбережуть вас від можливих неприпустимих помилок.
У книзі дані основні характеристики всіх прямих і непрямих продуктів бджільництва, зібрані рецепти, як нові, так і пришедшие до нас зі стародавності, але всі вони пройшли випробування часом і з успіхом зціляють від більшості недуг.
Тут пропонується застосування не тільки продуктів бджільництва, але й нові варіанти їх комбінації як з лікарськими рослинами, так і іншими природними речовинами органічного й неорганічного походження.
При правильному дотриманні всіх рекомендацій із застосування продуктів бджільництва, лікарських рослин і інших цілющих природних речовин ви збережете здоровя й забезпечите довголіття.
Читач знайде ради по комплексному використанню трав і продуктів бджільництва в готуванні лікарських препаратів. Крім того, цілу серію корисних рад і рекомендацій, повязаних із заготовкою й зберіганням цілющої сировини, а також готуванням і використанням готових ліків.
Наведені в книзі рецепти зібрані з різних вітчизняних і закордонних джерел. В основному вони представляють досвід народної медицини різних народів. Більшість із них були перевірені й використані на практиці в Красноярській державній медичній академії під керівництвом к. м. н. Є.А. Даниловій.