Лікування нічного енуреза бджолиною отрутою почав проводити в 1962 році А.Песчанский.

Лікування нічного енуреза бджолиною отрутою почав проводити в 1962 році А.Песчанский.

Під нашим спостереженням перебували 2 7 хворих нічним енурезом у віці від 6 до 20 років (22 хлопчика й 5 дівчинок). Пчелоужаление проводилося в поперекові крапки й по меридіанах бруньок і сечового міхура. На курс лікування витрачалося 30-40 бджіл. Крім того хворі одержували клізми з 30% медом, квітковий пилок по 1 чайній ложці щодня 1 місяць.
Нормальний ритм сечовипускання відновлювався в 2 4 хворих. Трьом більш старшого віку треба було підключення психотерапевтичних заходів.
До нас зверталися в основному хворі з порушеннями сексуальної сфери невротичного й спинального характеру. Невротичні сексуальні синдроми підрозділялися нами на кортикальну й спинальную імпотенцію, лікування яких продуктами бджільництва трохи відрізнялися.
Кортикальна імпотенція лікувалася пчелоужалением у зоні заднього серединного меридіана й меридіана сечового міхура з виключенням у комбінацію крапок мини-мень (VG 4), гао-хуан (V 43), по-ху (V 42), виходячи з первісної локалізації полових органів на рівні лопаток і тільки до народження, що спускалися в порожнину малого таза. Крім цього хворі одержували мед столовими ложками, електрофорезом 20% розчином меду з обох полюсів за методикою «гальванічних боягузів», медово-пінистих ванн, медяним «гульфиком» (змазування полового члена медом, шаром товщиною до 4 мм., потім на фалос надівається чохол діаметром більш ніж діаметр ерегованого члена). Усе це закріплюється тонким паском на талії. Чохол повинен мати отвір, щоб не заважати руху збудженого полового члена в нічний годинник), місцеві медяні ванни фалоса з температурою 40. Пилок застосовується по 2 чайних ложки в день при елементах спинального поразки. Апілак обовязковий, тому що підвищує фізичний і розумовий тонус, а також поліпшує психоемоційний стан. Апілак 0,02 застосовувати за 1-2 години до передбачуваного злягання, якщо хворий боїться невдачі в інтимному контакті, то апілак ухвалюється разом із транквілізатором (елениум, фенибут, рудотель).
При спинальной імпотенції з поразкою спинальних центрів ерекції й ейякуляции рекомендувалося нами бджолина отрута вводити електрофорезом з апифором (анод на поперекову область, катод на лобок, сила токовища звичайна, експозиція 20 хвилин, через день 15 процедур), пчелоужаление доцільно проводити в зону лобка, частина переднього серединного меридіана між пупочной зоною й лобком ( гуань-вань VC 4, ци-ганьби VC 6), у поперековій області ( сань-цзяо-шу V 22). Слід також використовувати сексуальні крапки ніг ( сань-инь- цзяо RP 6 і фу-лю RP 7). Медяні компреси промежини за 1-2 години до передбачуваного сполучення, щодня змазувати зовнішні полові органі прохолодною водою (0,5 літра), у якій розведені мед і поварена сіль по чайній ложці. Рідина зетем не витирається, а висихає із залишенням тонкого шару солі й меду.
Апілак застосовувався для відновлення фізичної активності, зменшення депресивного й іпохондричного компонентів психоемоційної сфери.
Привожу спостереження, що представляє інтерес для апитерапевтов. С., 7 3 року, мав високий лібідо при зменшенні ерекції. Для поліпшення своєї сексуальної функції С. заходив до знайомого бджоляра, який вирізав йому шматочок маточника. Після вживання усередину маточника С. успішно справлявся із задоволенням свого лібідо. Одного разу, побоюючись свого фіаско при зустрічі з жінкою, молодше його на 4 0 років і сексуально розгальмованої, С. прийняв потрійну дозу маточника. Настала гарна ерекція й настрій типу ейфо- рического. Однак, через годину С. помер під час коитуса. На розкритті було виявлено велике субарахноидальное крововилив. Звідси слід зробити висновок про небезпеку індивідуально більших доз маткового молочка, що викликають ейфорію на тлі різкого підйому артеріального тиску, але й можна їх використовувати при лікуванні коллаптоидних станів.
Друге спостереження: нами застосовувався апілак у дозі 1 таблетки 2 рази в день у хворих хронічною нирковою недостатністю, що перебувають на гемодіалізі, для зменшення анемії. Хворі відзначали, що в них після 2-3 літнього сексуального «мовчання» зявилося лібідо, ерекція, а в жінок лібідо й оргазм.
Лікування жіночої фригидности проводиться використанням усіх продуктів життєдіяльності бджіл. Повинне бути паралельное вплив на передчасну ейякуляцию й недостатню ерекцію в чоловіків.
Що звернулися до нас фригидним жінкам призначалися медово-пінисті ванни 12 процедур через день і потім протягом 2 місяців за 2 години до передбачуваного сполучення. Усередину квітковий пилок 1 столову ложку ранком і за 2 години до контакту. Протягом 2-3 місяців вагінальні тампони з 10 гр. медом і 20% прополісом 20 крапель у комбінації з 30 гр. вазеліну через 2 дня за винятком менструальних днів.
Бджолина отрута вводилася по 1-5 пчелоужалений у крапки сань-цзяо-шу (поперек), сань-инь-цзяо й фу-лю на гомілці. Курс 40-50 бджіл.
Можна практикувати введення свічі з апілаком у момент вдягання нічної сорочки й укладення в постіль.