Нейроинфекції

Нейроинфекції

З доступної нам інформації виділяється стаття К.Христя (1983) про лікування геміпарезу, що є наслідком малярійного енцефаліту.
Нами спостерігалися хворі з гострим менингоенцефалитом (кліщовий, грипозний, серозний) — 16, з герпетической нейроинфекцией (12) прогредиентной формою кліщового енцефаліту (8) і залишковими явищами енцефаліту (14).
Хворі з гострим менингоенцефалитом одержували холодну медяну воду для зниження набряку, прополіс у вигляді інгаляцій з 3% розчином, у таблетках (А.І.Тихонов), по 30 капель 20% екстракту, свічах із сумішшю меду й прополісу, пилок по чайній ложці 2-3 рази в день. Головний біль купировалась через 4-5 днів. Менингиальний синдром зникав на 6-8 днів швидше чому в контрольній групі, що лікувався антибіотиками й дегідратацією. Приведемо для прикладу. Хворі До-У й З-Н, що лікувалися із приводу гострого серозного менигита, одержували великий курс лікування, що включав поперемінно пять антибіотиків, однак, ліквор не санувався протягом двох місяців. Уведені в комплексі лікування таблеток прополісу, приготовлених у Харківському фарминституте (АИ.Тихонов із сотр.) дозволило оздоровити хворих за 8 днів з нормалізацією плеоцитоза.
Герпетическая нейроинфекция показана для лікування продуктів бджільництва (Кфукузава, 1985).
Полезни обливання везикул герпеса цільним яблучним оцтом по Д.С.Джарвису 7 раз у день. Біль успішно купировалась аерозолем прополісу, накладання прополисових холстинок, пластинок прополісу й змазуванням 1 % прополисовой мазі, а також фонофорез із маззю «Пропоцеум». При герпетических енцефаломиелитах як у гострій, так і в хронічній стадії застосовувалася бджолина отрута ( у гострій фазі — невеликі дози — 0,4-0,5 мг. у добу, а в хронічній — дози значно більші до 1,0-1,2 мг., тобто 10-12 пчелоужалений у крапки заднього серединного меридіанів сечового міхура, серця, перикарда й на підставі черепа.
Прогредиентная форма кліщового енцефаліту лікувалася по принципах епілепсії (див.), млявого парезу (див. сирингомиелия) і спастического парезу (див, послеинсультние паралічі).
Для лікування залишкових явищ енцефалітів застосовувалася бджолина отрута по акупунктурним крапкам заднього серединного меридіана, сечового міхура, перикарда, серця, печінки. Крім того, застосовувалася холодна медяна вода, интраназальний електрофорез із 10% медом, 5% прополісом, полезни інгаляції з 5% прополісом, медово-пенисто-звіробійні ванни, пилок по 1 чайній ложці 4 рази в день як поліпшення стану паренхиматочного органа, маткове молочко по 1 таблетки 2 рази в день 20-30 днів, «Апіс» 20 крапель 2 рази в день 1-2 місяця, перга, жування стільникового меду, вдихання ульевого повітря.
У хворих цієї групи відзначалося після курсу лікування пчелопро- дуктами зменшення головного болю, урежение гидроцефальних кризів, тенденція до відновлення втрачених функцій навіть зору при оптико-хиазмальних арахноидитах.