протезирование при глубоком прикусе
форму для свічок
мед для дітей
система вуликів

Гідроцефалія

Гідроцефалія

Це ускладнення порушень ликвородинамики головного мозку. Різни_ сполучен гідроцефалі, коли систем желудочков мозок повязана з субарахноидальним простір гидроцефалия, що й несообщающаяся, с запаянностью отверстий Мажа иди и Ліквор — це рідка частина крові (плазма), профільтрована через стінки хориоидального сплетення желудочков мозку. У випадку підвищеної порозности стінок судин виділяється велика кількість ліквору — гіперсекреторна гідроцефалія: якщо ліквор погано всмоктується епендимой ликворопроводящих шляхів, те цей процес називається арезорб- тивная гідроцефалія. Усі різновиди гідроцефалії характеризувалися стійким головним болем, що підсилюється при роботі внаклон, ранком, при зміні погоди в комбінації зі слабістю конвергенції, с.Гуревича-манна, пожвавленням сухожильних рефлексів.
Продукти бджільництва використовувалися як у комплексі, так і по монопринципу.
Бджолина отрута вводилася за допомогою пчелоужаления, апифор-елект- рофореза й інєкцій апизатрона, а також утирання вирапина в шийну область. Бджоли сідали на крапки фенфу (VG 16), бай-хуей (VG 20), а також тин-хуей (VB 2), ер-мень (TR 21) в область вуха. В один сеанс застосовувалося до 6-8, а на курс 60-120 пчелоужалений. Курси апітерапії повторювалися 1-2 рази в рік і сполучалися із прийманням меду усередину, у вигляді медово-пінистих ванн днем, краще до обіду. На ніч їх не рекомендується робити через превалювання у хворих церебральної венозної недостатності. Нами застосовувався електрофорез із 20% медом з обох полюсів за методикою спадної гальванізації, а також роздвоєні електроди за методикою Вермеля на руки й ноги із сумішшю 20% розчину меду й 30% спиртового розчину прополісу для зняття іпохондричних явищ, 10% «Апіс» по 20 капель, апиларнил і ін..
Для підвищення імунних властивостей хворих, що страждають гідроцефалією, їм призначалися маткове молочко (апілак 0,02 щодня) і квітковий пилок (1 їдальня ложка ранком), які разом з медом мали сечогінний ефект, зменшували метеолабильность, частоту гидроцефальних кризів і підвищували стійкість ликворних шляхів до роботи внаклон (розширення венозної системи, збільшення адреналіну в стінках вен головного мозку).
Гидроцефальний криз (набряклість особи, сильний головний біль, блювота, звуження свідомості) досить успішно купировался 0,02 апілаку й 50 мол. 30% розчину меду в клізмі.
В останні роки нами успішно лікувалася гостра черепно-мозкова травма призначенням усередину охолодженого в холодильнику 10-15% розчину меду. При цьому люмбальная пункція не проводилася. Медяну воду травмовані вживали 3-4 склянки в день 20 днів. Нами ця процедура обґрунтовувалася тим, що мед є сечогінним, що й попускають, вплив холодною водою на порожнину рота зменшує венозний застій у голові (йога). В 32 пролікованих хворих не розвилася травматична хвороба головного мозку в катамнезі 2 років.
Таким чином, вплив продуктів бджільництва у хворих з гідроцефалією травматичного, інфекційного, уродженого генеза було досить успішним і тому їх можна рекомендувати в практиці лікувальних установ.
Наші спостереження підтверджують цей висновок. Пилком було проліковано 96 хворих з астенизацией нервової системи, що розвився на тлі травматичної хвороби головного мозку, арахноидитов, васкули- тов і інших хронічних поразок головного мозку. При цих захворюваннях хворі ставали ипохондричними, зникала віра в поліпшення свого стану, приєднувалися паралельно, що розбудовуються захворювання внутрішніх органів (дискинезии жовчних шляхів і кишечнику), болі в області серця, полова недостатність, вегетативно-судинні кризи з коливаннями артеріального тиску і так далі), тобто формувалося так зване або нейросомати- ческое захворювання. Хворі одержували пилок у кількості чайної ложки перед їжею 2-3 рази в день протягом місяця 2-3 рази в рік. Крім того, у комплексний курс лікування входили препарати, що знижують схильність головного мозку до набряку (дегідратація), прополіс, мед. Ефект був отриманий швидше і якісніше в порівнянні з контрольною групою з 50 хворих із захворюваннями порівняльної ваги, основою яких було порушення функції судинної системи головного мозку як артеріальної, так і венозної. Наші хворі переставали бути дратівливими, примхливими, зменшувалася частота, тривалість і інтенсивність приступів поганого настрою, головному болю, і загальне самопочуття поліпшувалося. Нам представляється, що цей вплив пилку проходить за рахунок поліпшення функції шлунково-кишкового тракту (більш якісне усмоктування харчових продуктів), збільшення кількості гемоглобіну, за рахунок чого покращилося постачання головного мозку киснем, уведення в організм великої кількості амінокислот і ферментів, що поліпшувало загальне самопочуття.
Для ілюстрації сказаного приведемо виписку з історії хвороби. До-Ская, 46 років, учителька. Зробила в неврологічне відділення із приводу стійкого головного болю, що загострюється приступами із блювотою, погіршенням зору, болів у шлунку при прийманні їжі, нестійкий настрій. Хворіє 6 років після побутової травми голови. ПЕГ 2 року т.зв.-кистозно-слипчивий арахноидит з помірною гідроцефалією III желудочка. При огляді — анізокорія праворуч, опущення кута рота й відхилення язика вліво. Пірамідна недостатність праворуч, атаксія. Асиметрія ПЕКЛО праворуч 160/100, ліворуч 140/85 мм. рт.ст. Еег-Недостатність серединних структур. Краниограмма — с."пальцевих вдавлений". Спостерігалися симпатоадреналовие кризи 2-3 рази в тиждень, під час яких збільшувався протромбиновий індекс до 1 12% і цукор крові до 7,4 мк. ол/л. Консультація ендокринолога — даних на феохромоцитому не знайдене. Фгс-Ерозивний гастрит. Діагноз: травматична хвороба головного мозку, кистозно-слипчивий арахноидит, помірна гідроцефалія III желудочка, мезенцефальний синдром із частими симпато-едремаловими кризами, ерозивний гастрит.
Проводилося лікування интраназальним електрофорезом з 10% медом, пчелоужалений 60, через 2 місяця 86 пчелоужалений у крапки заднього серединного меридіана й шийної симпатичної зони, дисталь- них відділів рук і ніг ( шень-мень і кунь-лунь). Усередину хвора одержувала мед по столовій ложці 2 рази в день 2 місяця, квітковий пилок 4 чайних ложки 10 днів, потім по 2 чайних ложки 2 місяця. Під час кризу вводився апілак у свічі. Іноді ефекту не було, тоді внутрішньовенно применилось 40 мг. седуксена.
Після першого курсу лікування кризи стали рідше ( 2-3 рази на місяць), зникла метеолабильность, нормалізувалася слизова шлунка (по даним фиброгастроскопии). Під час кризів показники цукру в крові й свертиваемости крові не мінялися. Після другого курсу лікування хвора відзначала зникнення симпато-адреналових кризів (3 року позитивного катамнезу). Зникла симптоматика поразки черепно-мозкових нервів і пірамідної системи.
При огляді через 3 року після закінчення 2 курсу лікування скарг ні, практично здорова.
Таким чином, цілеспрямоване дозоване комплексне лікування натуральними продуктами бджільництва надало допомогу хворої, у якої поставав питання про другу групу інвалідності, трирічне катамнестическое спостереження підтвердило стійкість терапевтичного ефекту.