Застосування маткового молочка за кордоном

Застосування маткового молочка за кордоном

Маткове молочко в Румунії. На думку румунських дослідників, маткове молочко — секрет слинних залоз для харчування личинок і маток. Воно багато білками, вітамінами, гормонами, энзимами й ще специфічною життєвою речовиною, яка як биокатализатор життєвих процесів у клітці відіграє важливу роль із погляду фізіологічної. Гармонічна комбінація всіх складових частин молочка діє, на думку професора Гарнаша, як біологічний, що активує механізм і прискорює обмін речовин в організмі. Румунські дослідники дають особливу оцінку маткового молочка як природньої живильної речовини — «суперконцентрату в суміші з медом».
Уведення маткового молочка в харчування людини показало, що цей продукт ефективно діє на втомлений організм, пожвавлюючи його. Оцінка цієї речовини для торгівлі викликала багато утруднень, тому що доводилося враховувати всі умови, що впливають на збереження цього продукту (температура, вологість, висвітлення). На думку румунських авторів, треба зберігати молочко, змішавши його з медом.
Міністерства охорони здоровя й соціального забезпечення, Інститут гігієни й суспільного здоровя в Румунії схвалили комерційне маткове молочко як природній продукт харчування — «суперконцентрат».
Фірма «Апикола» у Бухаресті продає маткове молочко в суміші з медом з гарантованою пропорцією 1 : 100. Упакування робить інститут харчових продуктів у присутності технічної комісії. Кожна баночка містить 2 г молочка й 200 г бджолиного меду. Румунські дослідники підкреслюють, що маткове молочко-натуральний біологічний продукт, який не слід розглядати як чудотворні ліки, отримані хімічним шляхом. Воно має обмежену лікувальну дію.
У той же час маткове молочко легке засвоюється організмом. Це дієтична живильна речовина показана в наступних випадках:.
1) при утомі й перевтомі, при астенії, неврастенії, при втраті апетиту й безсонню, у післяопераційний період, у період видужування, при анемії, туберкульозі (особливо в період видужання);.
2) при бронхіальній астмі, розладі кровообігу;.
3) при поразці печінки: гепатиті, панкреатиті ( для поліпшення складу крові);.
4) при зношуванні організму (старості), при передчасній старості, артриті, подагрі;.
5) при грипозних состояних (віруси А и В);.
6) при виразках шлунка;.
7) у медичній косметиці.
Спосіб уживання. Маткове молочко змішується із бджолиним медом у пропорції 1:100; дорослі щодня ухвалюють по 10 г суміші, діти, яким ще немає 10 років,- 5 г.
При прийманні суміші не можна користуватися металевою ложкою, вона повинна бути з дерева, пластичного матеріалу, скла або кістки. Після того як використана банка, що містить 2 г маткового молочка, змішаного з 200 г меду, можна зробити паузу.
Уважають, що для лікування дорослих досить щодня 10-12 г маткового молочка з медом і 5 -б г для дітей, тобто 5-6 банок у рік для дорослих і 2-3 банки в рік для дітей.
Ці дози маткового молочка можна ухвалювати щодня як суперконцентрат без призначення лікаря.
Якщо маткове молочко використовується як ліки ( у чистому стані й в іншій концентрації або пропорції) при певних хворобах, потрібен строгий діагноз, консультація й рекомендація лікаря.
Деякі румунські дослідники дають рекомендації зі зберігання й уживанню маткового молочка.
1.
Тому що мед зі стільника (посудини) має питома вага- 1,4, а маткове молочко —1,1, те перед уживанням їх необхідно змішувати.
2.
Кристалізований мед не має домішок, усуває всякі суспензії, він найбільш придатний для змішування з молочком.
3.
Посудина, що містить маткове молочко, змішане з медом, повинен бути герметично закритим і зберігати його прямує на холоді або, у крайньому випадку, у камері з постійною температурою (+20°).
4.
У періоди приймання маткового молочка рекомендується включати його у звичайну дієту й одночасно споживати більше меду.
5.
Маткове молочко не на всіх впливає сприятливим образом, хоча не спостерігалося ще жодного випадку, коли б воно принесло шкоду. Не всяку хворобу й поразка організму можна лікувати матковим молочком. Непомірне вживання маткового молочка не знімає утоми, не виліковує хворий організм. Тому ухвалювати маткове молочко треба в строго певних дозах.
На думку проф. Т. В. Виноградовій, методи приймання маткового молочка, рекомендовані румунськими авторами, потребують деяких виправленнях.
1. Змішання маткового молочка з медом псує його, тому що в меді є ферменти, що руйнують деякі складові частини молочка,.
2.
Приймання молочка усередину (не під мову) приводять до руйнування білкових речовин молочка ферментами шлунка й кишечнику, що докладно описане французькими дослідниками.
3.
Доза 10 г суміші в день (100 мг маткового молочка) велика на одне приймання.
4.
Рекомендація зберігати суміш при температурі -j-20° неправильна: французькі дослідники показали, що при + 18—1-20° біологічні (фізіологічні) властивості маткового молочка швидко змінюються, і вже через добу активність його знижується, а через 2—4 тижні воно слабшає дуже сильно. Молочко гарне зберігається тільки при температурі нижче нуля.
Лікувальні властивості маткового молочка ( за даними закордонних авторів на XIX конгресі бджільництва). На XIX конгресі бджільництва, що проходив у Празі 12-18 серпня 3963 г., було багато цікавих повідомлень про маткове молочко.
Молочко знайшло широке застосування в Польщі. Так, у роботі Матусевича вказується, що кращий спосіб обробки молочка-лиофилизация; при цьому воно роками зберігає свої особливості. Він давав молочко кроликам і білим мишам протягом 2 місяців кожні 2 дня по 100 мг, а іншій групі мишей давав гормон росту. Маткове молочко більшою мірою вплинуло на ріст тварин, чому гормон.
Хворим атеросклерозом прописували маткове молочко (3-6 тижнів підшкірно 50 мг). У результаті спостерігали зниження холестерину в крові й інші зміни липоидов крові.
В остаточному підсумку молочко діє на тканині людського організму й загальмовує розвиток атеросклерозу. У Польщі вчені доходять висновку, що молочко викликає спазмолитическое дія й розширення кровоносних посудин.
Чехословацькі вчені (Мале, Мадар, Кочиш) спостерігали вплив маткового молочка на 12 зайцях. Вони викликали штучний атеросклероз за допомогою холестерола, шести зайцям поряд з холестеролом давали маткове молочко, щоб перевірити, чи може воно перешкодити появі артеріосклерозу. Досвід не закінчений, але постановка питання дуже цікава.
Вивченням ефекту молочка на формування ретикулоцитов займалися вчені Мастор, Телена, Липтак, Кадук. Вони викликали експериментальну анемію, діючи 2%-ним фенилгидрозином на пацюків. Після введення молочка збільшення кількості ретикулоцитов досягає максимуму через 18 годин і знижується до мінімуму через 36 годин. Потім воно знову досягає максимуму через 42 години й після цього виявляється тенденція до падіння.
Аналогічне молочку дія виявлена при застосуванні вітаміну Bi
2
або в комбінації його з матковим молочком. Кількість ретикулоцитов у першому випадку зростає на 100% у порівнянні з контролем, у другому — до 150%. На думку авторів, молочко впливає на хід білкового синтезу.