ОКО ЗІРКЕ

ОКО ЗІРКЕ

У леченни ряду захворювань око біологічно активне продукти бджільництва виявляються набагато ефективніше антибіотиків або ж сульфаніламідних препаратів.
Вітчизняні дослідники А.І.Тихонов, Д.П.Сало й В.І.Гриценко (1978), виділивши із прополісу-сирцю фенольні (ліофільні й лиофобние) препарати, полісахаридний препарат, а також смолобальзамический комплекс, одержали лікарські форми. Зокрема, очні краплі із прополісу й очні лікарські плівки пролонгованого дії виявилися надзвичайно ефективними при поразці епітелію роговиці. При 10-кратних щоденних вкапиваниях эпителизация наступала на 2-е доба. При ушкодженнях стро- ми з нагноєнням поверхня виразки очищається вже на 4-е доба лікування, швидко наступає відновлення епітелію..Відзначене, що при опіках конъюнктиви I ступені з руйнуванням епітелію строки лікування в порівнянні із традиційними методами скорочуються на 12 днів.
Для лікування багатьох офтальмологічних захворювань (опіки конъюнктиви, роговиці, блефарити, конъюнктивити різної этиологии, кератити, виразки роговиці й ін.) застосовують 5% прополисную мазь і мяку витяжку прополісу у фізіологічному розчині. Надзвичайно ефективні препарати прополісу при вірусних кератитах і іритах.
Під час епідемічного кератоконъюнктивита аденовірусної этиологии була відзначена стійкість до всіх відомих терапевтичних засобів, препарати прополісу привели за дуже короткий строк до клінічного й анатомічного видужання [Байдан Н. і ін., 1976].
Калініна С.Ю. і ін. (1990) використовували натуральний мед і віск у лікуванні експериментальних хімічних опіків око. Автори використовували мед, закладаючи за нижнє віко, крім того використовували мед для консервування роговично-склеральних шматків перед кератопластикою. На одній із груп тварин (кролики) застосовували воскомедовие ковпачки для лікування опіку. Особливо вражаючі результати минулого отримані при ламінарних кератопластиках.