ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕДУ

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕДУ

Склад меду визначає його фармакологічні властивості. Наявність у меді глюкози й фруктози, легко засвоюваних печінкою, роблять його незамінним продуктом при гепатопатиях будь-який этиологии - інфекційному гепатиті, цирозі печінки, холецистопатиях і інших захворюваннях печінки. Зміст у меді великої групи вітамінів сприяє регуляції функціонального стану центральної нервової системи, обміну речовин, поліпшує трофіку тканин. Антигеморрагические властивості меду забезпечують нормальну проникність і резистентність кровоносних посудин, підвищують свертиваемость крові. Наявність у меді фолиевой кислоти нормалізує й стимулює кровотворення. Аскорбінова кислота й каротин, що втримуються в меді, підвищують стійкість організму до інфекції, стимулюють вироблення антитіл, підсилюють фагоцитоз. Крім того, комбінація в меді каротину, аскорбінової кислоти й водорозчинного тіаміну забезпечує адаптацію очей у темряві, підсилює гостроту зору, розширює поля колірного зору.
Цілющі властивості меду багато в чому визначаються мікроелементами, що втримуються в ньому, які входять у структуру гемоглобіну, інсуліну, цитохромів, гематокупреина, активують ферментативні системи людини. Мікроелементи виконують двояку роль: з одного боку, транспортують молекули амінокислот, з іншого боку - входять у структуру білків. Такі мікроелементи, як марганець, мідь, цинк, кобальт, стимулюють вироблення антитіл і тим самим підвищують опірність організму. Гноблячи активність гиалуронидази, мідь, залізо, цинк і кобальт сприяють зменшенню проникності тканин.
Дослідженнями, проведеними в області геронтології, установлене, що передчасне старіння повязане з різким збіднінням організму незамінними мікроелементами. Роботами JI.П. Купраш і В.І.Западнюка (1966, 1977) переконливо показане, що при старінні й захворюваннях старечого віку тканини людини значно збіднюються калієм і магнієм.
В.І.Западнюк (1977) вважає за можливе використовувати мікроелементи для нормалізації порушених обмінних процесів і функцій різних органів і систем старіючого організму. У цьому випадку мед - найкращий засіб доставки організму оптимальних доз мікроелементів.