Склад меду

Склад меду

Сучасний рівень розвитку хімії, біології, медицини дозволив докладніше вивчити хімічний і фізичний склад меду.
Мед — це незамінний продукт для оздоровлення людини, тому що він, за твердженням деяких літературних джерел, містить від 100 до 455 різних життєво необхідних речовин і зєднань.
Основною складовою частиною всіх видів меду є вуглеводи. Глюкоза становить близько 35%, фруктоза — близько 40%. Це так званий інвертований цукор. Саме ці цукри визначають дієтичні властивості меду, тому що вони не вимагають додаткової переробки в шлунково-кишковому тракті, швидко й майже на 100%, як і всі інші складові частини меду, всмоктуються й засвоюються в організмі людини.
Далі по важливості йдуть ферменти инвер- таза, дистаза, амілаза, каталаза, пероксида- за й ін. Ці складні органічні речовини-каталізатори, значно прискорюють процеси розщеплення й окиснення їжі, її переварювання й засвоювання.
До складу меду входять також різні мінеральні солі (солі натрію, калію, кальцію, магнію, фосфору) і близько 30 мікроелементів (солі міді, марганцю, йоду, цинку, алюмінію, кобальту, нікелю й ін.).
Наявність солей і інших мінеральних речовин визначає колір меду. Багато мінеральних солей, особливо мікроелементи, хоча й необхідні організму в малі або мізерно малих кількостях, відіграють надзвичайно більшу роль у забезпеченні діяльності життєво важливих органів і систем, у нормальному протіканні обміну речовин. Часто мінеральних речовин бракує в щодня вживаних харчових продуктах, тому внаслідок їхнього недоліку виникають різні хвороби. Уживання ж меду заповнює їхній недолік в організмі й сприяє відновленню здоровя.
Надзвичайно важливо, що багато мікроелементів перебувають у меді в такій же концентрації й у такому ж співвідношенні один з одним, як і в крові людини.
У меді втримуються органічні кислоти — яблучна, молочна, лимонна, бурштинова, глюконовая, винна, щавлева, мо- лоновая, мурашина.
До його складу входять (хоча й у досить незначній кількості) більш 20 амінокислот, у тому числі незамінні, більш 15 ферментів, катализирующих окисно-відновні, гидролитические й інші процеси. По їхньому змісту мед займає одне з перших місць серед продуктів харчування.
Вітамінний склад меду залежить від виду медоносних рослин, часу збору нектару, умов і строків його зберігання.
У меді є вітаміни А, групи В, Kj, Е, РР і деякі інші.
Срдержит мед також бактерицидні, ароматичні й інші речовини. Таким чином, мед можна віднести до висококалорійних харчових продуктів, повністю засвоюваним організмом.
Цільна вага натурального меду практично постійний: від 1,420 до 1,440 г/см . Відповідно маса 1 л меду рівна приблизно 1420 г. Температура замерзання —.
36° с.
Високі якості меду роблять його дуже коштовним і бажаним у раціоні людини продуктом, особливо корисним для ослаблених і виснажених людей, для спортсменів, осіб, які займаються важким.
розумовою й фізичною працею.