первый резец верхней челюсти
яворівський різьба
настойка бджолиного підмору
мінеральні солі види

МЕД - УНІВЕРСАЛЬНИЙ ЦІЛИТЕЛЬ

МЕД - УНІВЕРСАЛЬНИЙ ЦІЛИТЕЛЬ

Знаєте, хто живе на світі довше всіх? Думаєте, кавказькі пастухи-довгожителі? А може, ви вважаєте, що це йоги? Втім, говорять, що самими більшими довгожителями виявляються диригенти. Ледве чи не всі, хто займається цим элагородным, важкою й прекрасною справою, живуть у середньому девяносто років. І все-таки, і все-таки... Наскільки ми з Ларисою знаємо, все-таки найпершими в списку довгожителів коштують пасічники. За прикладом ходити далеко не треба. І Олександр.
Олександрович, який зумів створити острівець здоровя в похмурому місті Петербургові, і його брат — люди, вік яких наближається до ста рокам. Але ж і в нас у селі живе пасічник, дід Андрій. Ми поцікавилися, скільки йому років. Виявляється, вісімдесят три! Ми потім довідалися, що, дійсно, люди, які розлучають бджіл, доглядають за ними, збирають мед, живуть дуже довго. Чому? Причин багато, але головна — мед! Мед, яким харчувалися на Олімпі давньогрецькі боги й називали його амброзією. Мед, який, за результатами останніх досліджень, виявився найсильнішим антиоксидантом
, а виходить, перешкоджає розвитку атеросклерозу, виникненню більшості серцево-судинних захворювань і навіть попереджає деякі онкологічні недуги. А ще мед очищає посудини. (Ми з Ларисою вже кілька років практикуємо медяне очищення, але про це пізніше.).
У меді втримуються солі кальцію й натрію, мідь, хлор, фосфор. Мед містить мікроелементи: алюміній, бор, йод, залізо, магній, натрій, калій, сірку, цинк... У меді присутній вітаміни групи В, З, каротин. Крім того, мед — прекрасний природний антибіотик. «Ну й що?» — запитає допитливий читач. Так нічого, крім того, що мед виявляється самим корисним продуктом, яке створила природа. Саме дивний набір різних речовин і робить мед еліксиром молодості й здоровя. От чому пасічники так довго живуть, причому живуть, не хворіючи, не втрачаючи до старості ні памяті, ні інтересу до буття. Кожний пасічник, з яким ми зустрічалися, готовлячи цю книгу, — справжній філософ, лікар, а в душі ще й поет.
А ще в нас із Ларисою створилося враження, що диригенти, про яких ми тільки що згадували, живуть так довго тому, що всі вони дуже люблять мед.
Отже, мед — універсальні ліки, їм можна успішно лікувати багато захворювань. Мед зміцнює життєві сили організму, підвищує його імунітет, він цілюще діє на печінку й шлунково-кишковий тракт. Мед — прекрасний заспокійливий засіб.
Але ми з Ларисою прагнемо відразу попередити читачів: оскільки мед впливає на кислотність шлункового соку, ми вважаємо, що мед не слід їсти відразу після їжі (бажане виждати 2 години), інакше переварювання основної їжі буде утруднено.
Мед — природні ліки.
При лікарському вживанні меду досить важливо, щоб ви вибрали необхідний для лікування сорт меду, тому що його дія залежить від нектару або медвяної роси, що втримуються в меді. Так, липець, наприклад, особливо добре діє при сухому кашлі й порушеннях сну, у той час як пихтовый мед відмінно допомагає при застудах.
Ми не будемо з Ларисою зараз вдаватися в подробиці, розповідаючи про різні сорти меду, оскільки все це можна знайти в безлічі книг про мед. Наша ж робота про мед, як ми вже говорили, зовсім особлива, оскільки вона заснована на нашому сільському досвіді лікування хвороб і боротьбі зі старістю, слабістю й поганим настроєм.
Так що, якщо хто не дуже добре розбирається в рослинах, перед вибором того або іншого сорту меду прийде про всякий випадок звернутися до книг про лікувальні властивості рослин. Можна порадити заглянути в нашу з Ларисою книгу «Лікування по Болотову». У ній описуються, не побоїмося сказати, десятки рослин, які можна застосовувати для зцілення від безлічі захворювань. Тому, щоб підвищити лікувальний вплив меду на організм, ви можете використовувати те або іншу рослину в порошку. Його ви можете приготувати самі або купити в аптеці листи або коріння рослин. Там же можна придбати й ароматизоване масло, але це, звичайно, уже задоволення дороге.
Треба врахувати, що при медолечении на 50 г меду потрібно брати 1 ч. ложку порошку лікувальної рослини або 5 крапля масла. Так, наприклад, засобом, що зміцнюють серце, є суміш меду із глодом. А от наш знайомий китайський лікар запевняє нас, що при стомленні, депресії, занепаді сил, для підвищення захисних сил організму немає нічого краще меду з коренем женьшеню. Ну а откашливающим властивістю має мед з маслом фенхеля або з евкаліптовим маслом. Існує безліч можливих комбінацій подібного типу, які ви самі, знаючи лікувальні властивості рослин, зможете скласти й випробувати. А найкраще те, що при цьому ви нічого, власне кажучи, не можете зробити невірно, у всякому разі доти, поки ви використовуєте натуральні й екологічно чисті лікувальні добавки до меду.
Для прикладу хотілося б привести приклад медяного рецепта настою квіток ромашки аптечної з медом. Це універсальне зілля, адже його можна використовувати, напевно, при будь-якому захворюванні, починаючи з ангіни й закінчуючи поносом. І такий незвичайно широкий спектр дії цьому пропису досягається, звичайно, наявністю в ній меду.
Приготуйте настій квіток ромашки аптечної 1:10, для чого поберіть 25 г (6 ст. ложок) сухих квіток, залийте їх в емальованому посуді 500 мол кипяченої води, закрийте кришкою й поставте на 15 хв на киплячу водяну лазню. Потім дайте настою охолонути, процідите його, а сировину, що залишилася, відіжміть і доведіть обсяг кипяченою водою до 500 мол. Розчините в ньому 2 ст. ложки меду й використовуйте для полоскань при ангіні, стоматиті й інших захворюваннях, примочок при виразках і ранах і клізм при колітах. Настій можна ухвалювати усередину по 1/3-1/2 склянки після їжі як протизапальне, антисептичне й спазмолитическое засіб при спазмах кишечнику, метеоризмі, поносах.
Перш ніж ухвалюватися за лікування різних хвороб, ми з Ларисою прагнемо відкрити вам секрет довголіття нашого сільського пасічника Андрія. Ми довго розпитували, як же так вийшло, що йому вже вісімдесят сім років, а він виглядає куди молодше й ніколи не хворіє. Виявилося, що Андрій Олександрович, а він, треба сказати, потомствений пасічник, усе життя ухвалює мед зі звіробоєм. Наш пасічник, щоправда, досить хитро посміхався, коли давав нам свої рецепти, і ми все-таки думаємо, що справа не тільки в цих «секретах», але все-таки поберіть собі на замітку ради діда Андрія.