Засоби лікування при захворюваннях желудочно- кишкового тракту й інших захворюваннях

Засоби лікування при захворюваннях желудочно- кишкового тракту й інших захворюваннях

При шлунково-кишкових захворюваннях.
Про Щоденне помірне вживання меду діє регулюю- ще на кишечник, тому рекомендується ухвалювати усередину 50- 100 г меду в чистому виді або в суміші з водою; ставити клізму, для чого розчинити 1 ст. л. меду в склянці кипяченої води, додати.
1 ст. л. лимонного соку. Увівши рідину в кишечник, затримати її на 10-15 хв. Використовувати як легеня проносне.
> Мед розчинити в склянці теплої кипяченої води (ранком і ввечері 30—60 г, удень — 40—80 г), ухвалювати за 1,5—2 год до сніданку й обіду й через 3 год послу вечері. Розчинений мед розріджує слиз у шлунку, знімає біль, усуває нудоту, печію.
ЧУ Змішати разом 100 г меду, 100 г гусячого (свинячого) сала, 100 г какао й 15 г соку алое, ухвалювати по 1 ст. л. на склянку гарячого молока. Сало можна замінити вершковим маслом, виключити какао. Ухвалювати по 1 ст. л. 2 рази в день (ранком і ввечері). Суміш ефективна й при шлунково-кишкових захворюваннях.
ЧУ При болях у шлунку й кишечнику побрати 2 ст. л. насінь кропу,.
2 ст. л. меду й залити 2 склянками окропу. Настояти 2-3 год у термосі, процідити, остудити, ухвалювати по полстакана 3 рази в день за 30 хв до приймання пиши. Курс лікування — 2-3 тижня або до настання стійкого поліпшення.
ЧУ При шлунково-кишкових захворюваннях побрати 1 ст. л. сухоцвіту болотної й залити склянкою окропу, настояти 30-40 хв і додати 1 ст. л. меду. Ухвалювати по 2 ст. л. 3 рази в день. З низькою кислотністю ухвалювати за 2 год до їжі, з високої — через 2 год послу їжі. Курс лікування — до настання стійкого поліпшення.
При захворюваннях шлунка.
•> У стародавніх російських лікарський порадниках сік подорожника з медом рекомендується при захворюваннях шлунка. Причому він показаний тільки при зниженій і нормальній секреції шлункового соку. Готовлять суміш так: 500 г меду змішують із 500 г соку подорожника й варять на дуже слабкому вогні протягом 20 хв. Охолоджену суміш ухвалюють перед їжею по 1 ст. л. 3 рази в день.