При гострому й хронічному бронхіті

При гострому й хронічному бронхіті

> Великий пучок калини червоної без ягід, гілки з листочками измельчить і покласти в трилітровий балон, туди ж влити 1 л горілки, розведеної навпіл з медом. Потім додати 50 г імбиру, розмішати всі й настояти 1,5-2 год, а потім залити настоєм добре подавлені ягоди калини, заповнивши ними половину трилітрового балона, і поставити в тепле місце на 7-10 днів. Ухвалювати по 1 ст. л. 3 рази в день за півгодини до їжі. Курс лікування — до настання поліпшення.
Застосовується наступний збір: мати-і-мачуха (листи, квіти) — 1 частина (1 ст. л.), ромашка аптечна (квіти) — 1 частина, медунка, або легочница, — 2 частини, материнка (трава) — 1/2 частини. Усе змішати, измельчить, 2 ст. л. суміші залити окропом — 300 мол, накрити порцеляновою тарілкою й укутати на півгодини для одержання настою. Процідити, тепле питво ухвалювати по 150 мол за один раз. За добу потрібно прийняти не менш пяти порцій по 150 мол до їжі й на ніч із медом або варенням.
200 г алое (пропустити через мясорубку), 200 г меду, 100 г прополісу, 100 г березових нирок, 100 г одеколону потрійного змішати, залити 0,5 л горілки й настояти 10-12 днів. Ухвалювати за наступною схемою: по 1 ч. л. 3 рази в день за 30 хв до їжі — 10 днів, потім тижнева перерва. Потім по 1 дес. л. 10 днів — тижнева перерва. І потім пити по 1 ст. л. 10 днів. Курс лікування передбачає 1 л настою.
> Побрати коріандр посівний, або кинзу (плоди), — 30 г, омелу білу (гілки) — 4 г, хризантему жовту, або златоцвет (квіти), — 200 г, айстру татарську (корінь) — 6 г. Суху суміш ретельно роздрібнити, перемішати, залити 800 мол окропу й додати на кінчику ножа імбир. Настояти, укутавши, і пити теплим по 100 мол щогодини й останню порцію на ніч. Відвар треба ухвалювати з медом, халвою, зацукрованими фруктами.
Про- для лікування бронхітів застосовується ліки, приготовлене з кори шовковичного дерева. Препарат готовлять у такий спосіб: відокремити кору з корінь шовковичного дерева, змазати її медом, обсмажити із двох сторін до жовтизни й дрібно нарізати, потім 50 г цієї сировини залити 500 мол води й виварити наполовину. Дозування екстракту: дітям у віці до року — 5 г, 1-2 років — 10 г, 2-3 років — 15 г, 3-4 років — 20 г, старше 5 років — 30 г. Дія ліків проявляється через 1-2 дня, а через 5-7 днів у хворого повністю знімаються симптоми хвороби.
Ф Побрати 400 г квіткового меду й 0,5 л свіжого пива, злити в емальовану каструлю й ретельно розмішати. Потім довести до кипіння, але не кипятити. Після чого розлити в темні пляшки, загорнути в щільну тканину й поставити в темне тепле місце на 5 доби. Ухвалювати готовий настій по 100 г 3 рази в день за 30 хв до їжі. Курс лікування — до настання поліпшення.
> О Бруньки сосни — 25 г, оман — 25 г, багно — 20 г, чебрець — 15 г, буркун — 15 г, солодець голу — 10 г підсушити при температурі 40 °С, розтерти в порошок і змішати з 500 мол рідкого меду, потім додати 500 мол 20%-ний спиртової настойки березових нирок, змішати, витримати в холодильнику 7 днів. Потім отфильтровать від осаду й ухвалювати по 2 ст. л. суміші 3- 4 рази в день, попередньо розчинивши в 150 мол гарячої кипяченої води. Уживати розчин, осад викидати. Курс лікування — 2 мес. Його можна повторити після перерви в 1 мес.
> В емальовану каструлю налити склянка молока й покласти I ст. л. дрібно накришеного ісландського мохів. Суміш скипятити, накрити порцеляновою тарілкою. Процідити, мохи викинути. Потім знову підігріти, відвар пити як можна більш гарячим тільки на ніч, перед сном і після приймання необхідно перебувати в постелі. Стежити за тим, щоб не було протягів. Ісландський мохи можна замінити шавлією, але це менш ефективно. Хто не любить молоко, може пити водний настій ісландського мохів як звичайний чай з додаванням меду.
500 г кашки лука, 50 г меду, 300 г цукру й варити в 1 л води на слабкому вогні 3 ч. Приготовлений розчин зберігати в щільно закритій ємності в холодильнику. Ухвалювати в теплому виді по 1 ст. л. 4 рази в день за годину до їжі.
> 300 г меду змішати з 50 мол окропу, додати здрібнений аркуш золотого вуса й варити на слабкому вогні 1 ч. Потім суміш остудити й зберігати в холодильнику. Ухвалювати по 1 ст. л. 3 рази в день за 40-60 хв до їжі.