ортодонтические аппараты техника изготовления
пасіка інтернет магазин
ліки від гінекологічних хвороб при вагітності
що є причиною зміни магнітного поля землі?

Методики апітерапії в дерматології

Методики апітерапії в дерматології

Бджолина отрута у вигляді пчелоужаления, апифорелектрофореза, інєкцій апизартрона, утирання вирапина в зони неушкодженої шкіри. Слід використовувати введення отрути до 1-1,5 мг. сеанс у меридіани задній і передній серединні меридіани, меридіани легенів (загальна функція подиху), потрійного согревателя (вегетативно-ендокринна функція), меридіана товстого кишечнику, жовчного міхура (зняття інтоксикаційних впливів із внутрішніх органів), (див. «Голковколювання», 1989), а також тонізуючі й седативні крапки інших меридіанів. У цілому вибір акупунктурних крапок дуже великий. При лікуванні псоріазу доцільно вводити отрута в кожну бляшку, після чого на ній зявляється біляста плівка, що передвіщає подальше зменшення й зникнення бляшки. При зливальному псоріазі пчелоужаление рекомендується робити в крайові бляшки, поступово просуваючись до центру поля. Той же принцип повинен застосовуватися при поразці волосистої частини голови. Пчелоужаление доцільно поєднувати з утиранням вирапина в поле бляшок. На один сеанс проводиться до 15-20 пчелоужалений з урахуванням масивності поразки.
Інтервали між курсами повинні бути не більш 2 місяців із уведенням максимальної досягнутої дози один раз у тиждень.
Якщо шкірний процес захоплює теоретично необхідну крапки, то отрута вводиться в той же меридіан, але в шкіру чисту від патологічного процесу.
Мед застосовується для лікування шкірних захворювань у складі мазей, паст і бовтанок, як інгібітор інфекції, кондуктор лікарських речовин, що поліпшує трофіку й кератопластику тканин, отшелушивание, а також усередину як енергетичний засіб для виснажених хворих, у вигляді ванн із фітококтейлями (чистотіл, звіробій, материнка, кора дуба, мати-і-мачуха, деревій і ін.). Мед корисний для лікування алопеції. Змазування медом шкіри сприяє потінню в лазні.
Прополіс є важливим засобом для лікування грибкових захворювань. Після промивання волосистої частини голови вона покривається прополисовой холстинкой або марль, просоченої, 10% спиртовим.
екстрактом прополісу, розчиненим у воді (50 крапля на 2 столових ложки). Корисне приймання прополісу усередину у всіх модифікаціях. Часто при мокнучій екземі й сверблячих дерматитах ефективна обробка шкіри аерозолем «Пропосол» 2 рази в день не більш 10% шкіри тіла. Застосовуються прополисовие пудри, присипки з різними інгредієнтами (див. гл. про прополіс).
При сверблячці промежини терапевтичний ефект давало втирання 1% прополисовой мазі й свічі із прополісом.
Трихомониаз як у жінок, так і в чоловіків лікувався 10-20 денними курсами прополісу у вигляді водно-спиртової емульсії, приймання нативного препарату, піхвових і уретральних инстилляций 10% водяним розчином.
Пилок застосовувався у вигляді пудри при мокнучих екземах і дерматитах з раневой поверхнею (расчеси при сверблячих формах), усередину як загальнозміцнювальн, нормалізує діяльністю шлунково-кишкового тракту, порушення якого обумовлюють розвиток нашкірних хвороб.
При алергійних і ятрогенних дерматозах полезни мікродози того продукту бджільництва, який їх викликав.
Маткове молочко поліпшує мікроциркуляцію, стимулює репараційні процеси в шкірі, нормалізує імунні растройства, тому показане у хворих усіма дерматозами (апілак по 40-200 мг. у день 15-20 днів).
Нами проводилося лікування хворих із псоріазом (35), нейродермітом (22), алопецій (40) у тому числі тотальної (33), грибковими поразками шкіри (14), бородавками (21), променевими дерматитами (8), ятрогенними алергійними дерматитами в медсестер на антибіотики (18), усього 158 хворих.
Хворі із псоріазом одержували пчелоужаление в комбінації з 10% спиртово-водною емульсією й апілаком. Провідний компонент патологічного процесу — сверблячка, болі, бляшки й загальна астенизация. На сверблячку впливали прополісом 10% 10 крапель ранком і в обід у плині місяця, матковим молочком (апілак) 1/2 таблетки 2 рази в день 1 місяць. Болі купировались аплікаціями пластинок прополісу на триг- герние крапки на 3-4 дня й бджолиною отрутою. Пчелоужаление проводилося в центр бляшки, бажане за курс лікування охопити всю уражену поверхню шкіри. Через 2-3 пчелоужаления бляшки покривалася білою плівкою, а потім поступово розсмоктувалася. Крім того, обовязково вводилася бджолина отрута в крапки поперекової області (впливу на парасимпатическое крижове сплетення й кору надниркова залоза) і ; шийну симпатичну зону, враховуючи важливу роль вегетативної нервової системи у формуванні патогенезу псоріазу, Один сеанс включав до 12-15 пчелоужалений, курс — 150-200 доз отрути. Лікування.
астенизации проводилося медом і пилком. Мед ухвалювався усередину по столовій ложці 2 рази в день (60 гр.) 1 місяць, а також у вигляді електрофореза з 20% розчином меду на обоє полюса за методикою Щербака й Вермеля. Пилок призначався по 12 чайній ложці (1 — 1.5табл.) 2 рази в день протягом місяця. Корисний екстракт бджолиної моли (С.А.Мухін із сотр., 1993 р.).
Випливає погодиться з попередніми апитерапевтами, що тривалість плину псоріазу з переродженням шкірних структур не сприяє видужанню навіть при комплексному лікуванні продуктами бджільництва. З 35 хворих 10 мали тривалість захворювання більш 8 років і серед них значне поліпшення було тільки в 3.
З 25 хворих з меншою давниною захворювання видужання відзначалося в 11, значне, поліпшення в 5, відсутність результату в 3. Однак, слід зазначити, що збільшився час ремісії, рецидиви помякшали й уже не захоплювали настільки більші шкірні площі.
Нами лікувалися 12 хворих протягом 3 років, а в них був отриманий стійкий результат в 9 за умови підтримуючих щотижневих доз уведення бджолиної отрути між основними курсами. Отже, хронічне шкірне захворювання псоріаз рекомендується лікувати продуктами бджільництва довгостроково й наполегливо, испльзуя отрута, мед, прополіс, пилок і маткове молочко в індивідуалізованих формах.
У лікуванні хворих з нейродермітом основна увага приділялася впливу на сверблячку, седативному впливу на нервову систему, відновленню втраченої імунної рівноваги й ендокринно-гумораль- ний системи зі зниженням кількості деяких мікроелементів (цинк, кальцій, молібден, алюміній і ін,). Для цієї мети застосовувалися бджолина отрута за загальноприйнятою методикою, мед усередину й у вигляді медово- пенисто-фітококтейльних ванн (звіробій, чистотіл, мята, шишки хмелю, бруньки берези, квіти бузку й ін.), прополіс усередину й у якості аерозолю, пудри, маткове молочко по 1/2 таблетки 4 рази в день 20 днів. Слід зазначити чітке поліпшення стану у всіх хворих, а в 1 4 настало видужання.
Грибкові поразки шкіри волосистої частини голови й ніг лікувалися за методикою, описаної раніше. З 1 4 хворих після місячного курсу введення різних препаратів прополісу й маткового молочка видужало 10. Після додавання в комплекс лікування обніжжя з метою нормалізації мікрофлори кишечнику, настільки часто ураженої при мікозах шкіри, видужання настало в інших чотирьох хворих.
Бородавки добре зникали після 4-5 денного накладення пластинки нативного прополісу 2-3 рази з інтервалом 34 дня.
Променеві дерматози купировались апикомплексом (10 гр. меду, 1 гр. прополісу, 20 гр. порошку обніжжя, 50 мг. маткового молочка). Ця паста містилася на зону променевого опіку й мінялася кожні 3 дня, утворювалася пігментна пляма через 45 тижнів, яке потім поступово бліднуло.
Алергійні дерматити в сестер лікувалися ручними ваннами 60 водою з 20 гр. меду й 50 крапель 30% етанолового екстракту прополісу 10-16 днів.