Використання тіл бджіл

Використання тіл бджіл

Відомо, що в хітинових покривах бджоли втримуються гепарино- подібні веществак. У цей час роль гепарину в лікуванні різних захворювань, особливо судинних і инфекционно-аллерги- ческих безсумнівна. Дослідженнями Хомутова встановлене, що гепарин може служити антидотом бджолиній отруті. Це ще підтверджує наша думка, що рід бджіл пройшов через багато земні й космічні катаклізми, що дозволило виробити захисні механізми, іноді протилежні по дії.
9.1.
Настойка з тіл бджіл «Апіс».
Методика М.Гоне (1985). Настій спиртовий тіл бджіл протягом доби, потім витяжка година з відливом, після першого фільтрування пристосуванням Бюхнера, спирт фільтрату випаровують і залишок розчиняють у воді. Витримавши добу в холодильнику, центрифугують, потім знову фільтрують. В одному див.З фільтрату 270 мг. сухої речовини. «Апіс» можна використовувати для приймання усередину по 20-30 капель або простерилизовав розчин уводити підшкірно або внутримишечно.
9.2.
Підігріваючи тіла бджіл, що обпали протягом доби, інтенсифікували обмінні процеси. Бджоли оживали на якийсь час. Це нам було необхідно для проведення пчелоужаления, щоб одержати залишки отрути. Підігрівання проводилося на великій чавунній сковороді.
9.3.
Відвар подмора застосовувався нами для лікування аденоми передміхурової залози. 10 -15 гр. подмора кипятилося в 500 гр. води протягом години, потім рідина проціджувалася через марлю, зберігалася в темному місці й призначалася по столовій ложці 3 рази в день після їжі протягом місяця, потім перерва протягом місяця й повторення курсу. Величина залози зменшувалася, сечовипускання поліпшувалося. Н.І. V Г. М.Давидови застосували розігріту масу подмора для лікування масті)- тов, гнійні відокремлювані маси протягом 1-2 доби звільняли грудну залозу.
9.4.
На Цейлоні в народній диететике застосовуються смажені бджоли при захворюваннях очей і шкіри.
9.5.
В 1974 р. Р.Шовен у відповіді на запитання під час I міжнародного симпозіуму по бджільництву в Мадриді запропонував використовувати для лікування личинки бджіл, однак, поки ця пропозиція не використовується.
9.6. В Ефіопії їдять бджіл і їх личинки як джерело жиру.
Після публікації нашого повідомлення про застосування подмора бджіл було багато листів. Основні питання:.
1.
Влияет Влияет ли кал перезимовавших пчел, используемих в качестве подмора.
2.
Якщо використовувати бджіл, що пройшли пчелоужаление, то- є без отрути, чи буде ефект?.
3.
Якщо провідне значення надається гепариноподобним речовинам хітинового панцира, то може краще не варити, а жарити як сарану?.
Поки ці питання залишаються відкритими, ми сподіваємося, що читачі цієї книги допоможуть знайти відповіді.
Препарати з великої воскової молі.
Їжа воскової моли складається з воску, перги й відходів життєдіяльності бджіл. У народній медицині давно використовувався екстракт воскової моли для попередження старості, сексуальног зівянення й лікування туберкульозу.
Група дослідників (СА.Мухін, Н.А.Спиридонов, А.К.Рачків, М.Нкондрашова) навчилася вирощувати бджолину міль у штучних умовах. Отриманий ними екстракт містить нуклеотиди, нукле- озиди і їх вироблені, вільні амінокислоти, цукри й жирні кислоти, біологічно важливі мікроелементи, лужну протеазу й високомолекулярні зєднання ароматичних комплексів з амінокислотами й цукрами. Некотрие компоненти стимулюють ріст клітин у культурі.
Фармакотерапевтичний арреал екстракту з великої бджолиної молі досить великий: адаптоген, кардиотропность, кардиопротектор, зменшує ішемію міокарда. Препарат підвищує кількість глікогену в серцевому мязі, впливає на окисний метаболізм міокарда, знижує артеріальний тиск і коагуляцію. Препарат нетоксичний і стійкий у зберіганні.
СА.Мухін включив цей препарат у комплекс «Віта», що дозволило зменшити стенокардію й задишку в людей похилого віку. Довгочасний (1,5-3 мес.) приймання екстракту дозволило розсмоктати рубцеві зміни міокарда після його інфаркту.
При застосуванні (Н.В.Дмитрієва із сотр.-1993) екстракт при брон- холегочних захворюваннях у дітей у дозі 10 крапель на 60 мг. маси тіла за 3 0 хвилин до їжі 21 день, що привело до зняття бронхоспазмов, поліпшенню складу крові, газового складу крові і т.д.