При захворюваннях носа, око, вух, стоматитах

При захворюваннях носа, око, вух, стоматитах

20%-ний розчин меду можна вводити за допомогою электрофореза, використовуючи обоє полюса.
ЧУ20-30%-ний розчин меду в краплях призначається хворим із захворюваннями придаткових пазух носа, око, вух.
>Зрошення порожнини рота 20%-ним розчином меду дуже корисно при стоматитах грибкового походження. Для цього розчин меду набирають в 20-граммовий шприц і впорскують у порожнину рота.
>Очищену й нарізану часточками буряк варити в меді. Використовувати у вигляді зігрівального компресу на вухо.
>Перед сном підігріти мед і робити з нього компреси. Мед зя повернути в марлю й покласти на область носа й пазух. Зверху можна покласти вату або махрову серветку.
>На ніч хворому накладають невелику порцію меду (1/2 ч. л.), це місце заклеюють лейкопластиром так, щоб його краю заходили за межі медяного коржа. До ранку мед всмоктується. У хворих зменшується виділення гною, зникають нежить і подразнення. Більший ефект може бути досягнуться при лікуванні гаймориту й фронтита, якщо на мед накласти пластинку із прополісу.
При захворюваннях легенів і верхніх дихальних шляхів.
>Полезни медяні компреси й при різних захворюваннях легенів. Мед поміщають на шкіру спини між лопатками, компрес зміцнюють на шкірі смужками лейкопластиру. При цьому більший ефект досягається при використанні меду з кульбаби й мати-і-мачухи, у тому числі отриманого експресним методом. Можна застосовувати липовий і разнотравний мед.
> Приготувати із чорної редьки на тертці кашку, розкласти на марлі й покласти компрес на спину й груди. Тримати за часом стільки, скільки зможете. Після нього зняти місця, що почервоніли, змазати рослинною олією, лягти в постіль і тепло укритися. Крім цього, побрати в рот 1 ч. л. меду й не ковтати його, а повільно розсмоктувати, щоб медом покрилася вся порожнина рота. Нічим до ранку не запивати.